Ashley Shields urodziła się 15 czerwca 1985. Mierzy 180 cm wzrostu. Może występować na pozycji rozgrywającej oraz rzucającego obrońcy. Swoją karierę rozpoczynała na uczelni Southwest Tennessee Community College. Ashley już w czasach uniwersyteckich wykazywała duże zdolności strzeleckie. Dzięki swojej grze w 2007 roku została wybrana przez włodarzy Houston Comets z wysokim ósmym numerem w pierwszej rundzie draftu i angaż w zawodowej lidze WNBA stał się faktem. Ma za sobą udane występy w klubach WNBA: Houston Comets, Detroit Shock. Jednym z największych jej sukcesów jest tytuł mistrzowski z ekipą Detroit Shock (2008 r.). Europę, jako zawodniczka odwiedzała wielokrotnie. Występowała na parkietach Grecji, Słowacji, Izraela oraz Polski. Jej pierwszym klubem w Polsce był zespół X-Demon Tęcza Leszno. Obecny sezon rozpoczynała w lidze izraelskiej w zespole HAPOEL RISHON LE –ZION, notując średnio 17.3 punktów, 8,7 zbiórek oraz 6 asyst.

„Ashley Shields to doświadczona zawodniczka amerykańska, grająca na pozycji skrzydłowej, rzucająca i penetrująca. Przyjechała do nas z Izraela z zespołu H.R. Le-zion, gdzie ostatnio grała. Była zdecydowaną liderką swojego zespołu, ze średnią 17.3 zdobytych punktów, 6 asyst i prawie 9 zbiórek na mecz. Liczę na te właśnie jej mocne strony” – przedstawiła nową zawodniczkę swojego zespołu Basket 90 Gdynia trenerka – Katarzyna Dydek.

Ashley Shields – ” Jestem bardzo zadowolona, że drugą część sezonu mogę spędzić w Gdyni. W klubie, który ma wielką wolę walki w polskiej lidze. Każdego dnia dam z siebie 100%, aby pomóc zespołowi w osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Dziękuję prezesowi, trenerowi, że dali mi szanse abym znalazła się w klubie z Gdyni”.

Życzymy powodzenia w Gdyni.