Arka Gdynia zwyciężyła po raz drugi w derbach trójmiasta. MVP spotkania została Santa Baltkojiene

Oba zespoły zaczęły dobrze mecz. Wśród gospodyń najlepiej grała Nia Coffey natomiast w zespole akademiczek nie do zatrzymania była Conwright, która zdobyła pierwsze 8 punktów dla swojego zespołu. Obie drużyny grały na dużej szybkości i skuteczności co dało nam łącznie 46 punków zdobytych po pierwszych 10 minutach (26:20)

Drugą kwartę gdynianki rozpoczęły od serii 9:0 i prowadziły już 35:20. Przyjezdne kompletnie pogubiły się w ataku, a dodatkowo nie mogły znaleźć odpowiedzi na Santę Baltkojene, która miała już na swoim koncie 13 punktów. Zawodniczki w żółtych strojach zmiażdżyły swoje rywalki 26:8 i schodziły do szatni na przerwę przy wyniku 52:28.

Druga połowa w dalszym ciągu przebiegała pod dyktando gospodyń. Obaj trenerzy mocno rotowali składami i pozwalali grać wszystkim zawodniczkom. Z pewnością cieszy fakt, że wszystkie podopieczne Gundarsa Vetry punktowały w tym spotkaniu, a aż 6 z nich osiągnęło dwucyfrową liczbę punktów. Ostatecznie drugi derbowy pojedynek ponownie padł łupem gdynianek, które bez problemu pokonały Politechnikę Gdańską 98:60

 

Arka Gdynia 98 – 60 Sunreef Yachts Politechnnika Gdańska

(26:20 26:8 24:19 22:13)