Nasze koszykarki po raz drugi w tym sezonie przekroczyły barierę 100 punktów (pierwszy raz w meczu EuroCup z Instanbul Universitesi). Najlepszą zawodniczką była Chantelle Handy, zdobywczyni 26 z nich.

 

W pierwszych minutach spotkania oba zespoły toczyły walkę punkt w punkt. Przełamanie nastąpiło po 4 minutach gry, gdy najpierw za 3 trafiła Skerović, a później spod kosza wykończyła Vitola i Basket prowadził 13:8. Kolejne minuty to ponownie równa walka obu ekip, ale w końcówce to gospodynie zaliczyły więcej skutecznych akcji i na pierwszą przerwę schodziły prowadząc 28:20

Początek drugiej kwarty to znów lepszy okres gry zawodniczek w białych strojach. Po 5 minutach osiągnęły 14 punktową przewagę. Gdy za 3 ponownie trafiła Skerović, a jej zespół prowadził już 18 punktami, straty zaczęły odrabiać zawodniczki z Siedlc. Po 3 skutecznych akcjach zniwelowały ją do 11 oczek, ale kolejną trójką popisała się kapitan zespołu  i Basket kontrolował ostatnie minuty pierwszej połowy.

Drugą część spotkania rozpoczęła Victoria Jankoska od przechwytu i łatwych punktów z kontrataku. Siedlczanki nadal próbowały zmniejszać straty ale na każde ich punkty odpowiadały niezwykle skuteczne tego dnia gospodynie. Tego dnia nic nie mogło zagrozić ich zwycięstwu dlatego zespół mógł spokojnie kontrolować przebieg meczu do ostatnich minut, a trener pozwolił zagrać 11 zawodniczkom.

Basket 90 Gdynia 104 – 88 PGE MKK Siedlce

Gdynia:Handy 26, Jankoska 16, Skerović 16, Aleksandravicius 15, Vitola 12, Copper 6, Makurat 6, Rembiszewska 6, Jakubiuk 1, Ossowska 0, Podgórna 0,

Siedlce: Duśanić 20, Mołłowa 17, Trzeciak 15, Lapszynski 15, Kondus 3, Stępień 2