W poniedziałek 6 lutego Basket 90 Gdynia w ostatnim meczu 17 kolejki przegrał z 1KS Ślężą Wrocław 68:77. Gdyniankom nie pomogła świetna dyspozycja Karoliny Puss, która rozegrała najlepsze spotkanie w tym sezonie.

W poniedziałkowym meczu Basket 90 czekało nie lada wyzwanie – starcie z zespołem 1KS Ślęża Wrocław, wiceliderem Basket Ligi Kobiet. Drużyna z Dolnego Śląska przyjeżdżała do Gdyni uskrzydlona czterema zwycięskimi meczami, w tym z mistrzem Polski Wisłą Can-Pack Kraków. Basket 90 miał z kolei za sobą zwycięskie starcie z Pszczółką AZS UMCS Lublin i w poniedziałkowym spotkaniu z pewnością chciał powalczyć o zwycięstwo na własnym parkiecie.

Pierwsze akcje pokazały, że obie drużyny czeka ciężki mecz, w którym nie zabraknie mocnej obrony. Pierwsze minuty upływały na podkoszowym starciu Nikki Greene ze Ślęży i Carolyn Swords z Basketu 90. Przez kilka minut wynik wydawał się wyrównany i dopiero pod koniec pierwszej kwarty, po celnej trójce Agnieszki Skobel, Ślęża wyszła na siedmiopunktowe prowadzenie. Chwila rozmowy z trenerem Markiem Lebiedzińskim nie poprawiła gry Basketu, który kończył tę część meczu wynikiem 15:24.

Niestety druga kwarta rozpoczęła się od słabszego fragmentu gry gdynianek, którym zabrakło szczęścia przy rzutach z dystansu. Ślęża prezentowała wysoką skuteczność w rzutach z dystansu, dzięki czemu w połowie tej części meczu, po dwóch trójkach Agnieszki Kaczmarczyk, prowadziła już 19 punktami.

W przerwie odbył się finał konkursu 90 w 90. Konkurs zapoczątkowany był w sezonie 2015/2016 z okazji 90 urodzin Gdyni. W przeddzień 91 urodzin miasta postanowiliśmy rozegrać finał konkursu zapraszając 3 najlepsze drużyny.

Konkurs polegał na tym, aby w przeciągu 90 sekund drużyna składająca się z 3 osób zdobyła jak największą liczbę punktów, rzucając na 1 kosz.

W finale zwyciężyła drużyna GTK U16 w składzie: Kamila Olęcka, Zuzanna Klugman oraz Zuzanna Kulińska, zdobywając 67 celnych koszy. Drugie miejsce zajęła drużyna Omega 2001 w składzie Aleksandra Homza, Karolina Stolc i Krystian Kurkowski, zdobywając 47 punktów. Trzecie miejsce zaś zajęła drużyna mopowych w składzie Anna Witkowska, Martyna Pestka oraz Zofia Różewska, z dorobkiem 45 koszy.

Basket 90 w trzeciej kwarcie zaczął od zdecydowanego ataku na kosz przeciwniczek i celnych rzutów Anny Jakubiuk i Swords. Ślęża odpowiedziała skutecznymi akcjami, w których widać było zwłaszcza Sharnee Zoll. Choć gospodynie miały optyczną przewagę, to strata do Ślęży nie zmniejszała się. Dopiero pod koniec tej części meczu wysiłki gdynianek zostały nagrodzone, a trener Ślęży, Arkadiusz Rusin, poprosił o przerwę na żądanie przy stanie 44:58.

W czwartej kwarcie gdynianki kontynuowały dobrą grę i nieustannie odrabiały straty. Po trzech minutach było to już tylko 8 punktów, a zespół z Wrocławia wydawał się całkowicie zaskoczony świetną grą Basketu 90. Na trzy minuty przed końcem meczu mogło się wydawać, że Ślęża opanowała sytuację, ale wtedy Karolina Puss zaskoczyła gdyńską halę serią dziesięciu punktów z rzędu. Niestety nie wystarczyło to do pokonania Ślęży. Ostatecznie Basket 90 przegrał z drużyną z Wrocławia 68:77.

 

 

Basket 90 Gdynia – 1KS Ślęża Wrocław 68:77 (15:24, 11:19, 23:19, 19:15)

Basket 90: C. Swords 19 (8 zbiórek), K. Puss 15, R. Montgomery 11 (9 zbiórek i 11 asyst), A. Jakubiuk 10, M. Grigalauskyte 7, A. Kotnis 3, J. Skerović 3, K. Podgórna 0, D. Miłoszewska 0, K. Stawińska, M. Marcinkowska, D. Stefańska.

1KS Ślęża: A. Kaczmarczyk 18, S. Greene 16 (9 zbiórek), M. Kastanek 11, S. Zoll 10, K. Rymarenko 8, A. Skobel 6, Z. Sklepowicz 4, A. Majewska 2, M. Koperwas 2, K. Treffers 0, M. Zuchora.