W sobotnie popołudnie czeka nas prawdziwie klasyczne starcie dwóch rywali. W Hali Gier podejmiemy Wisłę Kraków z która na przestrzeni lat, wielokrotnie walczyliśmy o mistrzostwa w Energa Basket Lidze Kobiet.

Zawodniczki Białej Gwiazdy długo musiały czekać na swój pierwszy mecz tego sezonu. Ze względu na problemy ze spłaceniem długu, który klub miał w stosunku do swojej byłej podopiecznej Dominiki Owczarzak, krakowianki rozgrywki rozpoczęły dopiero w 3. kolejce. W dodatku od razu musiały zmierzyć się z jedną z najsilniejszych ekip kraju – Artego Bydgoszcz. Ku zaskoczeniu wszystkich udało im się pokonać zespół Tomasza Herkta na własnym parkiecie 65:61. Następnie po łatwym meczu w Toruniu czekały na nich kolejne dwie bardzo mocne ekipy – Gorzów oraz Polkowice. Obaj finaliści zeszłorocznych rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet poradzili sobie bez większych problemów z najbardziej utytułowanym klubem w Polsce wygrywając odpowiednio 76:55 oraz 75:46. Zaraz przed rozpoczęciem przerwy reprezentacyjnej wiślaczki podjęły u siebie Ślęzę Wrocław w zaległym meczu z pierwszej kolejki. W spotkaniu w którym oba zespoły walczyły o każdą piłkę to gospodynie ostatecznie schodziły z parkietu z podniesionym czołem wygrywając różnicą 2 oczek (71:69).

O sile zespołu w tym roku stanowią w głównej mierze dwie amerykanki – środkowa Krystal Vaughn oraz rozgrywająca Chloe Wells. Pierwsza z dorobkiem 19,2 punktu w każdym meczu jest aktualnie 3 strzelcem całej ligi, gdy spojrzymy, że dokłada do tego niespełna 7 zbiórek widzimy jaką wartość ma dla zespołu. Sporo punktów zdobywa dzięki podaniom swojej rodaczki, Wells z ponad 13 punktami i 6 asystami  na mecz jest jedną z lepszych rozgrywających ligi.

Zagraniczny skład zamykają Estonka Kadri-Ann Lass oraz Litwinka Gabija Meskonyte. Pierwsza to środkowa, która dopiero co ukończyła collage w Duquesne, a dla drugiej jest to pierwszy sezon poza jej rodzimym Wilnem.

Wśród Polek pierwsze skrzypce grają dobrze znane z występów u nas i grające w Krakowie kolejny rok Magdalena Ziętara oraz Anna Jakubiuk. Przed rozpoczęciem rozgrywek dodatkowo sprowadzona została Katarzyna Trzeciak, która pomimo występów z ławki jest 3 najlepszym strzelcem drużyny z wynikiem 9,2 punktu na mecz.

W składzie znajdują się jeszcze młode Łucja Grzenkowicz, Bożena Puter oraz Aleksandra Owca ale mają one marginalne znaczenie dla drużyny.

Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 17:00. Wstęp bezpłatny