Po raz 4 w tym sezonie koszykarki Basketu 90 odniosły sukces w rozgrywkach Basket Ligi Kobiet. Ponownie najlepszą zawodniczką była Kahleah Copper, która w przeciągu 22 minut spędzonych na parkiecie zaliczyła 24 punkty.

Od początku oba zespoły zaczęły mocno w ataku i żaden nie mógł wypracować sobie przewagi. Ta sztuka udała się gospodyniom po 5 minutach gry, gdy wyszły na 7 punktowe prowadzenie 14:7. Wtedy o czas musiał poprosić trener Mirosław Orczyk. Podziałało to na jego zespół i dzięki dwóm skutecznym akcjom udało im się zmniejszyć stratę do 1 punkty. Przez kolejne minuty oba zespoły szły punkt za punkt i na pierwszą przerwę Basket schodził prowadząc 23:20.

Gospodynie skuteczniej zaczęły drugą kwartę i wyszły na 8 punktowe prowadzenie 30:22. Przyjezdne jednak nie pozwoliły rywalkom odskoczyć na bezpieczną odległość i szybko zniwelowały stratę do 2. Za 3 odpowiedziała im Anna Makurat, a w następnej akcji była faulowana przy kolejnym 3-punktowym rzucie i gdynianki znów prowadziły 8 punktami.  Kolejne dwie „trójki” dołożyła Coppera, jedną Tori Jankoska i Gdynia prowadziła już 50:32. Na zakończenie pierwszej połowy szybkim atakiem popisała się Makurat i na długą przerwę zespoły schodziły przy stanie 52:32.

Po zmianie stron zawodniczki z Sosnowca w dalszym ciągu nie mogły znaleźć odpowiedzi na świetną Copper, która po kolejnym trafieniu za 3 miała już na swoim koncie 21 punktów, a jej drużyna prowadziła 59:37. Kolejne minuty upłynęły pod kontrolą gospodyń i po 30 minutach prowadziły 70:46.

Ostatnią kwartę Basket rozpoczął z czterema Polkami na parkiecie, a przyjezdne dzięki skuteczniejszej grze w ataku zmniejszyły stratę do 18 punktów. Zawodniczki z Gdyni szybko jednak złapały rytm i po 4 punktach Amalii Rembiszewskiej z rzędu prowadziły 78:54. Nic nie mogło im już odebrać zwycięstwa w tym spotkaniu i po raz 4 w tym sezonie cieszyły się z wygranej.

Gdynia: Copper 24, Jankoska 16, Rembiszewska 13, Vitola 12, Makurat 8, Aleksandravicius 4, Skerović 4, Kotnis 4

Sosnowiec: Parks 16, Skrba 13, Siksniute 12, Stara 9, Rozwadowska 8, Swanier 5, Packovski 3, Dobrowloska 2