W pierwszym meczu sezonu 2016/2017 przegrywamy po dogrywce z JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 68:72. Najwięcej punktów w spotkaniu zdobyła Nicole Michael – 27.

Drużyna z Sosnowca mocno zaczęła mecz i po pierwszych paru minutach przegrywaliśmy 3:11. Punkt zdobywaliśmy tylko z linii rzutów wolnych, dwaDominika Miłoszewska oraz jeden Kamila Podgórna. Na 3 minuty przed końcem kwarty pięknym blokiem popisała się Monika Grigalaskyte by w następnej akcji zdobyć pierwsze punkty z gry ale przegrywaliśmy już 5:15. Przed końcem kwarty zawodniczki z Sosnowcadołożyły jeszcze 5 punktów.

Po przerwie w dalszym ciągu mieliśmy problemy ze zdobywaniem punktów. Po minucie gry szybką kontrę wykorzystałaKamila Podgórna. Równie szybko odpowiedziała za 3 pkt N. Michael, a w kolejnej akcji z tej samej odległości Marta Dobrowolska. Kolejne akcje to więcej skuteczności po stronie gospodyń. Pozwoliło to zniwelować stratę do 11 punktów przy wyniku 20:31. Na koniec kwarty celnym rzutem popisała się Dominika Miłoszewska i pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 22:36.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i drużyna z Sosnowca powiększała swoją przewagę by na 6 minut przed końcem wyniosła ona 19 punktów przy wyniku 26:45. Po 4 punktach Basketu trener Zagłębia, Mirosław Orczyk poprosił o czas. Nie przyniosło to skutku i przewaga stopniała do 14 oczek. Do końca kwarty zespoły szły praktycznie punkt za punkt i ostatecznie po 30 minutach na tablicy widniał wynik 39:55

Ostatnie 10 minut zaczęliśmy od dwóch niecelnych prób za 3 w wykonaniu J. Skerović oraz D. Miłoszewskiej. Jednak w kolejnej akcji rozgrywająca z Czarnogóry trafiła niwelując stratę do 13 punktów. Kolejne minuty to problemy ze skutecznością po obu stronach jednak to Basket wykorzystał 3 z 4 rzutów osobistych doprowadzając do wyniku 45:55. Po zejściu za 5 fauli N.Michael, zawodniczki z Sosnowca nie mogły odnaleźć się na parkiecie, a gospodynie sukcesywnie odrabiały straty. Na 3 i pół minuty do końca na tablicy było 55:57. O. Samburska popisała się skutecznym wjazdem pod kosz,a po drugiej stronie parkietu z linii rzutów wolnych K. Puss ponownie zmniejszyła stratę do 2 punktów. Swojej szansy nie wykorzystały zawodniczki FAS-FBG Zagłębie Sosnowiec i Basket miał szansę na doprowadzenie do dogrywki lub zwycięstwo w regulaminowym czasie. Na 10 sekund przed końcem, skutecznym wjazdem pod kosz popisała się Skerowićdoprowadzając do remisu po 59. W ostatniej akcji przyjezdne nie potrafiły znaleźć drogi do kosza i byliśmy świadkami pierwszej w tym sezonie dogrywki.

W doliczonym czasie gry mocno zaczęła K. Podgórna celnym rzutem za 3 lecz po drugiej stronie z półdystansu odpowiedziała jej N. Swanier. Na 2 i pół minuty do końca P. Rozwadowska doprowadziła do remisu po 67. W kolejnych dwóch akcjach zespół z Sosnowca stawał na linii rzutów wolnych i wykorzystał 3 z 4 rzutów. Na 40 sekund przed końcem piłka była po stronie gospodyń jednak błąd kroków popełniła Skerović, a trener Orczyk poprosił o czas. Nie pomogło to jego zespołowi, zgubiły piłkę podczas wyrzutu z autu. Gdynianki nie wykorzystały jednak możliwości na doprowadzenie do kolejnego remisu i ostatecznie przegrały 68:72.

W trakcie meczu wystartowała również akcja „Punktuj dla szkoły rzutem do kosza” – więcej szczegółów http://bigdynia.pl/aktualnosci/punktuj-dla-szkoly-rzutem-do-kosza/

KONFERENCJA: https://www.youtube.com/watch?v=y1opaDMXEFo

Basket 90 Gdynia 68:72 FAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
(5:20, 17:16, 17:19, 20:4, 9:13)

Gdynia: Skerović 16 (11 zb., 8 as.), Podgórna 14, Grigalaskyte 14 (13 zb.), Miłoszewska 10, Rembiszewska 6, Puss 5, Jakubiuk 3
Sosnowiec: Michael 27, Dobrowolska 12, Piędel 8, Samburska 7, Swanier 5, Middleton 5, Rozwadowska 4