W sobotnim spotkaniu 7. kolejki Basket Ligi Kobiet Basket 90 pokonał PGE MKK Siedlce 71:59. Świetnie w debiucie zaprezentowała się wicemistrzyni WNBA, Renee Montgomery, która zanotowała na swoim koncie 14 punktów i 7 asyst.

Już pierwsza kwarta pokazała, że Basket 90 jest zdeterminowane, żeby to spotkanie wygrać. Silna obrona, w której świetnie prezentowała się zwłaszcza dominująca pod koszem Carolyn Swords, i skuteczność w ataku szybko pozwoliły Gdyniankom wyjść na 10 punktów prowadzenia. Przerwa o żądanie, o którą poprosił trener Teodor Mollov z Siedlec, nie wybiło gospodyń z rytmu – po 9 minutach meczu prowadziły one już 21:4. W swoje pierwsze spotkanie w biało-niebieskiej koszulce świetnie weszła wicemistrzyni WNBA, Renee Montgomery. Amerykańska zawodniczka nie tylko trafiała do kosza, ale również celnie podawała do lepiej ustawionych koleżanek.

W drugiej kwarcie obraz gry się nie odmienił. PGE MKK Siedlce wciąż było bardzo nieskuteczne (skuteczność 27% z gry w pierwszej połowie, 33% w całym meczu), a Basket wykorzystywał swoje największe atuty – podkoszową grę Swords, waleczność Anny Jakubiuk i asysty Jeleny Skerović i Montgomery. Dopiero pod koniec tej części spotkania, za sprawą celnych punktów Magdaleny Koperwas i Karoliny Poboży, drużyna gości odrobiła część strat.

Gdyńska drużyna rozpoczynała drugie spotkanie od prowadzenia 43:26 i wszystko wskazywało na to, że przełomowego zwycięstwa nie da sobie odebrać. Wprawdzie Roksana Schmidt grała dobrze, to Basket 90 nie tylko utrzymywał prowadzenie, ale i je powiększał. Po 30 minutach meczu przewaga gospodyń wynosiła już 26 punktów i gdyńscy kibice mogli czuć się spokojni o końcowy wynik meczu.

W ostatnich minutach meczu trener Marek Lebiedziński dał odpocząć liderkom i wpuścił na parkiet zawodniczki rezerwowe. Wykorzystał to zespół z Siedlec, zwłaszcza Oksana Mollova który odrobił część strat. Na dogonienie Gdynianek nie miał jednak szans. Ostatecznie Basket 90 zwyciężył z PGE MKK Siedlce 71:59.

Mecz Basketu ponownie był okazją do przeprowadzenia losowania nagród dla trzech kibiców, którzy wzięli udział w akcji „Punktuj dla szkoły rzutem do kosza!”. Placówki, które otrzymają w tym konkursie najwięcej głosów, nagrodzone zostaną przez klub sprzętem sportowym.

– To mój pierwszy sezon kibicowania – mówi Mateusz Błachitko, który wylosował jedną z nagród. – Najbardziej na meczach podoba mi się to, że zawodniczki Basketu 90 naprawdę grają z sercem. Będę się więc na pewno pojawiał na kolejnych spotkaniach, a w konkursie wspierał Szkołę Podstawową nr 40.

 

Basket 90 – PGE MKK Siedlce 71:59 (23:6, 20:20, 22:13, 6:20).

Basket 90: C. Swords 16 (15 zbiórek), D. Miłoszewska 14, R. Montgomery 14, A. Jakubiuk 11, J. Skerović 7 (13 asyst), K. Puss 3, M. Grigalauskyte 2, K. Stawińska 2, A. Rembiszewska 2, M. Marcinkowska 0, K. Podgórna 0, D. Stefańska.

PGE MKK Siedlce: O. Mollova 17, K. Poboży 12, R. Schmidt 9, M. Koperwas 8, P. Żukowska 4, K. Trzeciak 4, M. Parysek 4, A. Parzeńska 1, A. Wajler 0, D. Paczkowska.

 

baner-320x154