Podopieczne Arkadiusza Rusina są o krok od półfinału Basket Ligi Kobiet. Gdynianki aby myśleć o awansie do kolejne fazy muszą wygrać dwa mecze z rzędu.

Gospodynie pomimo atutu hali rozpoczęły mecz bardzo nerwowo. Na ich pierwsze punkty kibice musieli czekać ponad 2 minuty kiedy to faulowana była Dominika Miłoszewska. Wykorzystała obie szanse z lini rzutów wolnych i Basket przegrywał 2:4. Gra Ślęzy również się nie układała i pomimo zbiórek w ataku nie potrafiły tego zamieniać na punkty. Po obu stronach było dużo strat oraz fauli i prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Pod koniec pierwszej części spotkania Ślęza zaliczyła serię 8:3 i schodziła na pierwszą przerwę z 5-cio punktowym prowadzeniem.

Od 3 punktowego rzutu Karoliny Puss zaczął Basket, a w kolejnej akcji również „trójkę” dołożyła Jelena Skerović, co zmusiło trenera Arkadiusza Rusina do wzięcia czasu. Po przerwie zawodniczki z Wrocławia zaliczyły siedmio punktową serię i tym razem to Marek Lebiedziński musiał porozmawiać ze swoją drużyną. W kolejnych minutach wrocławianki miały problem ze skutecznością co pozwoliło gdyniankom na zdobycie 9 punktów z rzędu. Ostatecznie po zaciętej pierwszej połowie to najlepszy zespół rundy zasadniczej schodził do szatni prowadząc 41:36.

Po przerwie Ślęza zaczęła powiekszać swoje prowadzenie, które w 6 minucie gry wynosiło już 13 punktów. Basket nie mógł znaleźć odpowiedzi na twardą defensywę wrocławianek. Przełamanie nastąpiło przy stanie 40:53 kiedy to za dwa trafiła Jelena Skerović i 3 z 4 rzutów osobistych wykorzystała Carolyn Swords. Ślęza nie pozwoliła jednak na więc i szybko odzyskały stracone punkty. Po 5 punktach z rzędu Anety Kotnis oraz zejściu Nikki Greene z powodu 5 przewinień wydawało się, że gdyniankom uda się dogonić przyjezdne. Niestety dobra gra w obronie oraz w ataku Ślęzy przekreśliła te starania i ostatecznie Basket w pierwszym meczu na własnym parkiecie uległ  60-77 (19-24 17-17 11-15 13-21)

 

Gdynia: Swords 16, Grigalauskyte 10 (12 zb.),Skerović 9 (8 as.) Kotnis 7, Podgórna 8, Miłoszewska 5, Puss 3, Rembiszewska 2, Marcinkowska 0

Wrocław: Kastanek 14, Zoll 13, Kaczmarczyk 12, Rymarenko 11, Skobel 10, , Majewska 10, Koperwas 5, Greene 2