Niedzielny mecz z CCC Polkowice wskaże drużynę, która obejmie prowadzenie w Energa Basket Lidze. Oba zespoły mają aktualnie dwa zwycięstwa przy braku porażek. O miano niepokonanych powalczą również Artego Bydgoszcz oraz Wisła Kraków, jednak dla drugiego zespołu będzie to dopiero pierwsze spotkanie tego sezonu.

Mistrzynie Polski zawitają do Hali Gier przy ul. Olimpijskiej w bardzo odmienionym składzie. W pomarańczowych barwach “uchowały” się tylko Weronika Gajda oraz Julia Tyszkiewicz. Bez zmian pozostał sztab szkoleniowy z Maroš Kovačik`em na czele, który niedawno objął również pieczę nad Reprezentacją Polski.

Po rocznej przerwie do zespołu wróciły Miljana Bojović oraz Artemis Spanou. Pierwsza pauzowała rok ze względu na urlop macierzyński natomiast greczynka poprzednie rozgrywki spędziła w UNI Győr (Węgry).

Kolejne europejskie wzmocnienia to Maria Conde oraz Ana-Maria Filip. Hiszpankę polscy kibice znają doskonale, poprzedni sezon spędziła w Krakowskiej Wiśle gdzie notowała 12,4 punktu oraz 5,1 zbiórki w każdym spotkaniu. Druga z nich, Rumunka z Francuskim paszportem dotarła wraz z Flammes Carlo Basket do finału Pucharu Francji, kończąc sezon ze średnimi 8,2 punktu oraz 5,1 zbiórki w każdym spotkaniu. Dzięki 6 miejscu w Eurolidze jej zespół awansował bezpośrednio do ćwierćfinałów EuroCup gdzie uległ naszym tegorocznym rywalom BLMA. W europejskich rozgrywkach środkowa średnio notowała 8,4 punktu oraz 7 zbiórek.

Jeśli chodzi o zawodniczki spoza Europy to CCC postawiło na dwie doświadczone amerykanki. Denesha Stallworth wraca po roku przerwy do polskiej ligi. Zawodniczka w sezonie 2015/2016 reprezentowała barwy “Białej Gwiazdy”, kolejne dwa lata spędziła w Bydgoszczy. Ostatni rok grała dla Spartak Widnoje Moskwa gdzie była podporą zespołu notując w niezwykle silnej rosyjskiej lidze 13,2 pkt. i 6,6 zbiórki.

Danielle Robinson to chyba najbardziej utytułowana zawodniczka z Polkowic. Mistrzyni WNBA (2014), Mistrzyni Euroligi (2015), trzykrotnie wybierana do meczu All-Star WNBA, a w 2013 roku była liderką jeśli chodzi o asysty w najlepszej lidze świata. Poprzedni sezon grała wspólnie ze Spanou w UNI Győr, a w lecie reprezentowała barwy Minnesota Lynx. ze średnimi 10,1 pkt i prawie 4 asysty w każdym spotkaniu.

Skład uzupełniają Ewelina Jackowska, Monika Naczk oraz Patrycja Tomaszewicz.

Jak widać u Mistrzyń Polski nastąpiły duże zmiany jednak w dalszym ciągu są w czołówce, jeśli chodzi o ekipy grające w Energa Basket Lidze Kobiet.

Mecz zaplanowany jest na 13 października na godzinę 18:00. Relacja ze spotkania zostanie przeprowadzona na antenie kanału Sport Klub Polska.