Kanadyjska środkowa Kayla Alexander dołączy do naszego zespołu w walce o awans do ćwierćfinałów EuroCup oraz medali Mistrzostw Polski. Przylot zawodniczki planowany jest na połowę lutego jednak dokładna data nie jest jeszcze znana.

Kayla mierzy 193 centymetry wzrostu i od 2013 roku występuje na zawodowych parkietach, kiedy to San Antonia Silver Stars wybrało ją w pierwszej rundzie z 8 numerem draftu. Barwy teksańskiego zespołu reprezentowała aż do roku 2017 kiedy to przeniosła się do Indiana Fever, a rok później podpisała kontrakt z Chicago Sky.

W międzyczasie 3 sezony spędziła w Rosji grając dla  Ivanova, Wołogda-Czewakata,  Novosybirska i Spartaka Moskwy. Następnie przeniosła się do Bourges Basket z którym zdobyła Puchar Francji, a w zeszłym sezonie wywalczyła wicemistrzostwo Australii z Adelaide Lightning.

W latach 2014 i 2016 była liderką ligi Rosyjskiej pod względem zbieranych piłek.

Aktualnie wraz z reprezentacją Kanady przygotowuje się do zbliżających kwalifikacji na Olimpiadę w Tokio. W dniach 6-9 lutego w Ostendze, kanadyjki zmierzą się ze Szwecją, Japonią, oraz gospodyniami turnieju – Belgią,