Miło nam poinformować, że naszym kolejnym partnerem w projekcie “Basket z kulturą” zostało Centrum kultury w Gdyni. Już podczas najbliższego spotkania z Energą Toruń (12.03 godz. 18:00) do wygrania będzie aż 5 podwójnych wejściówek na spektakl “Napis”

NAPIS

Zabawna komedia z gorzkim przesłaniem

Do paryskiej kamienicy wprowadza się młode małżeństwo Lebrun. Po kilku dniach w windzie pojawia się wulgarny napis uderzający w nowego lokatora. Oburzony Lebrun próbuje znaleźć autora obraźliwych słów. Prawie natychmiast burzy to idealny porządek dotychczasowej sąsiedzkiej egzystencji, a rzekoma integracja okazuje się tylko grą pozorów. Zza masek politycznej poprawności, tolerancyjnych i kulturalnych Paryżan wyłaniają się oblicza pustych, bezmyślnych i mściwych ignorantów.

Nagroda Artystyczna Prezydenta Gdyni GALION GDYŃSKI 2015 dla Grzegorza Chrapkiewicza za kreację artystyczną oraz Andrzeja Śledzia za całokształt twórczości.

Centrum Kultury w Gdyni

  1. Łowicka 51, Gdynia

Czas trwania: 65 min. *Bilety: 35 zł / 30 zł

 

Obsada:

Pani Bouvier  – Ewa Gierlińska / Marta Kalmus-Jankowska

Pan Bouvier  – Andrzej Śledź  / Piotr Jankowski

Pani Cholley – Justyna Kacprzycka

Cholley – Rafał Ostrowski / Michał Zacharek

Pani Lebrun – Aneta Gołębiowska / Monika Janeczek-Toporowska

Lebrun – Bartosz Wesołowski

 

PREMIERA 27 kwietnia 2015 r.

Autor: Gérald Sibleyras

Przekład: Barbara Grzegorzewska

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Joanna Małecka

Światło i dźwięk: Kajetan Konieczny

Filmy: Marek Zygmunt

Asystent reżysera: Michał Zacharek

 

„Napis” to zabawny spektakl, dobrze poprowadzony i brawurowo zagrany. Udana jest minimalistyczna, ale wysmakowana scenografia Wojciecha Stefaniaka. Sprawia, że „Napis” to spektakl nowoczesny i lekki, nie tylko na poziomie dialogów. – Gazeta Wyborcza