„Basket z kulturą” to najnowszy projekt zespołu koszykarek Basket 90 Gdynia mający na celu popularyzację gdyńskich miejsc i instytucji kulturalnych. Poprzez dystrybucję darmowych wejściówek do m.in. muzeów chcemy przybliżyć mieszkańcom naszego miasta, historię. Z kolei bilety na różnorodne sztuki teatralne pozwolą naszym kibicom na bliższe spotkanie z kulturą.

Cykl ten rusza już na najbliższym meczu rozgrywanym w Gdyni tj. 6 lutego o godz. 17.15 podczas starcia ze Ślęzą Wrocław. Bilety będą rozlosowywane na wszystkich domowych spotkaniach naszej drużyny. Pierwszą placówką, która przystąpiła do projektu, jest Muzeum Marynarki Wojennej. Muzeum i jego Ekspozycja Plenerowa Broni i Uzbrojenia Morskiego przy Bulwarze Nadmorskim należą do atrakcji, które również uczą historii. Oferta ekspozycyjna prezentująca bogate i piękne dzieje oręża polskiego na morzu czeka na Was w budynku przy ulicy Zawiszy Czarnego 1B. Sport to walka – mówi dyrektor Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Tomasz Miegoń – w pewnym sensie taka jak ta, do której przygotowywani są marynarze floty wojennej. Tyle że bez użycia śmiercionośnej broni. Sport i wojsko mają wspólny mianownik – zwycięstwo. To budujące, że rodzą się projekty takie jak „Basket z kulturą” i że dzięki niemu mamy okazję zachęcić miłośników koszykówki do odwiedzania naszego muzeum.