11 listopada, w 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbędzie się Bieg Niepodległości, którego organizatorem będzie Gdyńskie Centrum Sportu. W ramach imprezy wystartują również dzieci, młodzież i miłośnicy Nordic Walking.

Jako pierwsi na 10 km trasę ruszą zawodnicy startujący w Biegu Głównym i Marszu Nordic Walking. Po zakończeniu zmagań na najdłuższej trasie, do rywalizacji staną najmłodsi adepci biegania. Wzorem ubiegłych edycji wystartują w Biegu Juniora, Młodzika, Starszaka i Malucha. W tym ostatnim, najbardziej obleganym i cieszącym się największa popularnością, dzieci będą mogły startować wraz ze swoimi opiekunami. Będzie to doskonały czas na rodzinne spędzenie świątecznego popołudnia.

Start i meta każdego z biegów będą miały miejsce na ulicy Kazimierza Górskiego. Trasa główna podczas Biegu Niepodległości jest z pewnością doskonale znana stałym bywalcom imprez biegowych w Gdyni. To jedna z najszybszych tras, z małą sumą wzniesień. Należy zatem spodziewać się bardzo dobrych rezultatów.

Przypomnijmy, że w ostatniej edycji gdyńskiego Biegu Niepodległości udział wzięło ponad 2000 zawodników z całego kraju. Grono to dopełniło blisko 1000 dzieci, które rywalizowały w Biegach Młodzieżowych.

Zapisy już wystartowały. Szczegóły oraz rejestracja na stronię internetowej: www.gdyniasport.pl