11 listopada będziemy świętować będziemy powrót Polski na mapę świata – każdy na swój sposób. W Gdyni tysiące mieszkańców Pomorza od lat spędzają ten dzień w stroju sportowym. Nie inaczej będziemy tym razem. To jednak ostatni dzwonek, by zapisać się do Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. Tańsze zapisy trwają tylko do 29 października. Polecamy uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu.

 

Hasło tegorocznej edycji PKO Grand Prix Gdyni zachęca do aktywności fizycznej, pokonywania własnych ograniczeń oraz bicia rekordów. „Nieustannie naprzód” pędzą również zapisy, które już rozpoczęły długi finisz. Możliwość dołączenia do Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim za pośrednictwem Internetu zakończy się już 29 października o godzinie 23:59.

Występ w Biegu Głównym kosztuje 30 zł, a marszu nordic walking – 20 zł. Zaledwie „złotówkę” zapłacą uczestnicy startów młodzieżowych, a także osoby urodzone przed 12 listopada 1948 r. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.gpx.gdyniasport.pl.

Zapominalscy, spóźnialscy i wszyscy, który nie zdążą zapisać się w terminie, będą mieli jeszcze dwie szanse na dołączenie do grona startujących. Od 30 października do 10 listopada w centrum handlowym „Riviera” funkcjonować będzie biegowe stoisko ulokowane na parterze, tuż obok fontanny. Koszt zapisów jest jednak wyższy niż w przypadku rejestracji on-line. Z wydatkiem rzędy 60 zł muszą liczyć się uczestnicy Biegu Głównego, a 40 zł zapłacą miłośnicy nordic walking.

Ostatnią z opcji są zapisy w biurze zawodów mieszczącym się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5/9. 9 i 10 listopada (piątek i sobota) do sprzedaży zostanie dopuszczonych 100 pakietów na Bieg Główny w cenie 100 zł oraz pakiety w cenie 50 zł na marsz nordic walking.

W ubiegłorocznej edycji imprezy wzięło udział 5 tysięcy uczestników. Nie zatrzymał ich ani silny wiatr, ani deszcz, ani niska temperatura. Dla wielu gdynian 11 listopada to już nie tylko święto narodowe, ale i sportowe. Przebiegnięcie 10 kilometrów oraz finisz na Skwerze Kościuszki stały się tradycją jak wywieszenie tego dnia biało-czerwonej flagi. Co więcej, sami uczestnicy podczas Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim są jej częścią.

Każdy z biegaczy otrzymuje w pakiecie startowym koszulkę w jednym z dwóch dostępnych kolorów: białym lub czerwonym, by następnie stworzyć, wraz z pozostałymi zawodnikami, największą żywą flagę narodową w północnej Polsce. Nie pozwól, aby Gdynia świętowała bez Ciebie!

Harmonogram imprezy  

9:00 Start Młodzieżowych Marszów Niepodległości Nordic Walking

9:45 Start Marszu Niepodległości Nordic Walking w kategorii Open

10:30 Ceremonia dekoracji Nordic Walking

10:45 Start Biegu Niepodległości chłopców w kategorii Starszak

11:00 Start Biegu Niepodległości dziewcząt w kategorii Starszak

11:30 Start Biegu Niepodległości chłopców w kategorii Młodzik

11:45 Start Biegu Niepodległości dziewcząt w kategorii Młodzik

12:15 Start Biegu Niepodległości chłopców i dziewcząt w kategorii Junior

13:00 Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych

13:00 Start Biegu Malucha dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2012 roku – 31 grudnia 2013 roku

13:30 Start Biegu Malucha dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2014 roku – 11 listopada 2018 roku

15:00 Start Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim

17:00 Ceremonia dekoracji Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim oraz PKO Grand Prix Gdyni