Formą imponowała Alice Kunek, która już w połowie drugiej kwarty na swoim koncie zanotowała 17 punktów. Gdynianki skutecznie wykorzystywały swoje szanse. Każda rozegrana akcja kończyła się gromkimi oklaskami kibiców, bo niewątpliwie mecz był prowadzony pod dyktando Gdyni.

Przyjezdne miały spore problemy z przebiciem się pod kosz – niekiedy 24 sekundy nie wystarczały im do oddania rzutów. Twarda postawa gospodyń w defensywnie, częsta rotacja zawodniczkami i prawie 50% skuteczność rzutów z gry doprowadziły do 20-punktowego prowadzenia.

Po przerwie drużyna przyjezdna zagrała na większej skuteczności. Bydgoszczanki nadrobiły dziesięć oczek i zbliżyły się do Mistrzyń Polski na 61:54.  W ostatniej minucie przyjezdne nadrobiły kolejne trzy punkty, jednak rzuty wolne Julii Bazan przypieczętowały drugą wygraną w ćwierćfinałach Energa Basket Ligi Kobiet. W rywalizacji do trzech zwycięstw, VBW Arka Gdynia powalczy o wygraną na wyjeździe już 19 marca.

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów wolnych, w którym drużyna gdyńsko-kijowska wygrała z reprezentacją kibiców z Bydgoszczy. Nagrody wręczyła Agnieszka Bibrzycka.

Kunek 20, Gustafson (15, 14 zbiórek), Bertsch 8, Kastanek 8, Begić 5, Szymkiewicz 4, Pavlopoulou 8, Bazan (4, 5 asyst), Borkowska, Podgórna, Rudzka, Dobrowolska

Fot. Agnieszka Modelska