Budowę nowego składu rozpoczynamy mocnym uderzeniem!

Gdynia kocha Barborę, Barbora kocha Gdynię! WITAMY z powrotem w VBW ARCE GDYNIA!

Proszę Państwa, tego nie spodziewał się nikt! Barbora Wrzesiński (bliżej znana pod panieńskim nazwiskiem Balintova) od nowego sezonu zasili szeregi naszej drużyny! To z popularną Barcią żółto-niebieskie zdobyły dwa z rzędu ostatnie złote medale Mistrzostw Polski Energa Basket Ligi Kobiet oraz Suzuki Puchar Polski, Super Pucharu Polski. W dorobku wspomnianej Wrzesiński, widnieje brązowy medal MP oraz rekordowa seria 56 zwycięstw z rzędu w rodzimych rozgrywkach.

Barbora Wrzesiński dwa ostatnie sezony spędziła w czeskim ZVVZ USK Praha. W sezonie 21/22 drużyna zdobyła czwarte miejsce w rozgrywkach EuroLeague Women, zaś aktualnie, po wczorajszym wygranym meczu z Perfumeria Avenida, koszykarki awansowały do Final FOUR! 

–  Jestem podekscytowana powrotem do Gdyni. Gotowa do ciężkiej pracy i przywrócenia zespołu do topowych drużyn w polskiej lidze i uzyskania dobrych rezultatów na arenie międzynarodowej. Nie mogę się doczekać meczów i gdyńskich fanów, gdyż jak powtarzałam niejednokrotnie, Gdynia jest moim drugim domem, teraz nawet pierwszym! – zapowiada Barbora Wrzesiński.