W piątek 16 grudnia fani łyżew wjadą na lodową taflę. Oficjalne rozpoczęcie sezonu na nowo powstałym lodowisku zaplanowano na godzinę 17:00.

– Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców na inaugurację gdyńskiej ślizgawki. Jestem przekonany, że niezwykle klimatyczne sąsiedztwo Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego uczyni ten sezon wyjątkowym, a mali i duzi łyżwiarze będą mieli sporo frajdy z jazdy. Do zobaczenia na tafli – zachęca Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Jako pierwsze lód sprawdzą dwie solistki ze szkoły łyżwiarstwa Łyżwy3City.pl. Panie wykonają pokaz jazdy, który będzie składał się ze skoków, piruetów, sekwencji kroków i elementów wykonywanych przez profesjonalnych łyżwiarzy na zawodach.

Wśród prezentujących swoje sportowe umiejętności zobaczymy utytułowaną łyżwiarkę Emilię Rewako. W swojej karierze zdobyła mistrzostwo polski w tańcach na lodzie, kilkukrotnie brała udział w mistrzostwach świata juniorów. Była również uczestniczką popularnego programu telewizyjnego „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”.

Kolejnym punktem programu otwarcia lodowiska będzie godzinna nauka jazdy na łyżwach dla początkujących. Czekają nas konkursy i animacje z wykorzystaniem pachołków, tyczek, krążków, obręczy hula-hop i szarf. Uczestnicy poznają prosty układ choreograficzny, który zakończy oficjalną część. Dla osób biorących udział w zabawie na lodzie organizatorzy przewidzieli pamiątkowe gadżety.

Przypomnijmy, że oprócz samego lodowiska powstało także zaplecze socjalne i sanitarne oraz wypożyczalnia sprzętu: łyżew, kasków, a także specjalnych chodzików („pingwinków”) dla osób rozpoczynających naukę. Dostępny będzie również serwis umożliwiający naostrzenie swoich łyżew.

Odkryte lodowisko z taflą o wymiarach 19 m x 30 m zlokalizowane jest na parkingu zewnętrznym Centrum Handlowego Riviera i dostępne będzie 7 dni w tygodniu. Szczegółowy grafik i cennik znaleźć można na gdyniasport.pl.

PROGRAM OTWARCIA LODOWISKA:

  • 17:00 – powitanie uczestników przez wiceprezydenta Marka Łucyka.
  • 17:05 – część pokazowa. Dziesięciominutowy program zawierający skoki, piruety, elementy łyżwiarskie przy muzyce.
  • 17:25-18:25 – godzinna nauka jazdy na łyżwach, z zabawami i konkursami dla najmłodszych.
  • 18:30-19:15 – przerwa techniczna na odnowienie lodu.
  • 19:15 – otwarte ślizgawki.