W meczu inaugurującym tegoroczną edycję ligi EEBWL Basket 90 Gdynia pewnie pokonał VEGA1/LIEPAJA 77:64. Gdyński zespół do zwycięstwa poprowadziła Monika Grigalauskyte, która zdobyła 15  punktów oraz zanotowała 14 zbiórek.
 
 
Wicemistrzynie Łotwy wyrównaną walkę nawiązały jedynie w ciągu pierwszych 5 minut spotkania. Dzięki skutecznym Kristinie Petermane i Kristine Silaraja Łotyszki po 2 minutach prowadziły 6:2. Taka sytuacja nie trwała jednak długo. Gdynianki, po punkach Anny Jakubiuk, Jeleny Skerovic oraz Aldony Morawiec wyszły na prowadzenie 12:6 i z każdą kolejną akcją powiększały swoją przewagę. Najwyższe prowadzenie w całym meczu podopieczne Katarzyny Dydek osiągnęły w 21 minucie, kiedy to na tablicy wyników było 44:26.
 

 
– Cieszę się, że rozpoczęliśmy ten turniej od wygranej i myślę, że ustawi nas to na pozostałe dwa mecze. Bardzo podkreślałam aby dziewczyny były skoncentrowani a i wiedzieliśmy o zespole przeciwnym, że bardzo często stawiają „zone press” i myślę, że sobie z nią bardzo dobrze poradziliśmy. Przy tak dużym nacisku zrobiliśmy bardzo niewiele strat. Przed nami kolejne dwa spotkania, zgrywamy się ze sobą i myślę, że będzie dobrze – Katarzyna Dydek.
Najwięcej dla VEGA1/Liepaja: Druskyte 14 (10zb)
Gdynia: Grigalauskyte 15 (14zb), Jakubiuk 13, Rembiszewska 12, Miłoszewska 12, Morawiec 11, Skerovic 9, Podgórna 5
 
Mimo, iż Kriste Druskyte z koleżankami starały się do ostatniego gwizdka dogonić przeciwniczki i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, to lepiej dysponowane gdynianki skutecznie to uniemożliwiały. Koszykarki Basketu 90 dominowały dziś w każdym elemencie gry i pewnie odniosły pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach EEBWL.
 
 
– Czujemy się świetnie i nie mamy czasu na świętowanie tego zwycięstwa. Kolejne dwa mecze przed nami i na nich musimy się skupić – podsumowała krótko spotkanie najskuteczniejsza w dzisiejszym spotkaniu w zespole Basket 90 Monika Grigalauskyte.
 
MVP w zespole Basket 90 wybrana została Monika Grigalauskyte.