Paul Nilsen, czyli specjalista od koszykówki dla FIBA oraz FIBA Europe, jak sam o sobie pisze je, śpi i oddycha dla kobiecego kosza. Ostatnio pojawił się jego artykuł w którym przyznał alternatywne nagrody za ostatni Euroligowy sezon, w tym aż dwie był związane z nami!

Nagroda: Więcej ludzi musi usiąść prosto i zwrócić uwagę

Można się kłócić, że Barbora Balintova nie jest tak naprawdę nieznaną bohaterką, biorąc pod uwagę jej rolę liderki w reprezentacji Słowacji oraz jednego z najlepszych graczy Arki Gdynia. Jednak w kontekście dyskusji na temat najlepszych obrończyń Euroligi, mówi się o niej za mało. Jest drugą pod względem asyst i co jest chyba najbardziej imponujące w tym sezonie oraz poprzednich to, że znajduje się na 26 miejscu pod względem strat. Świetna robota.

Nagroda: Czy oni naprawdę skończyli na ostatnim miejscu w grupie?

Czy kiedykolwiek lepszy zespół zakończył sezon na ostatnim miejscu grupy w Eurolidze? Powiem Wam gromkie NIE. W głowie mi się nie mieście, że Arka Gdynia zakończyła sezon na końcu grupy B, biorąc pod uwagę jak bardzo byli ambitni i jeśli trafiliby do grupy A, to możliwe, że awansowaliby do ćwierćfinałów. Może jest to dwuznaczny komplement dla trenera Gundarsa Vetry i jego zawodniczek, ale myślę, że odwalili kawał dobrej roboty.

 

Pełen artykuł znajdziecie pod tym linkiem http://www.fiba.basketball/news/my-very-alternative-euroleague-women-regular-season-awards. Oryginalny tekst został oczywiście napisany w języku angielskim i przetłumaczony przez nas.