Przed nami 6 kolejka rozgrywek EuroLeague Women. Po wyjazdowej wygranej w Sopronie, tym razem czeka nas podróż na wschód Francji do Lyonu.

Zespół LDLC Asvel Femini to stosunkowo młody klub. Powstał w 2006 roku, a jego aktualnym prezesem jest jeden z najlepszych Europejczyków, który występował na parkietach NBA – Tony Parker. Do największych dokonań drużyny należą Mistrzostwo Francji oraz dotarcie do ćwierćfinałów EuroCup, które udało się osiągnąć w zeszłym sezonie.

Tegoroczne rozgrywki Euroligi Kobiet Francuzki grają w kratkę. Na inaugurację przegrały z Dynamo Kursk (79:64). Następnie wysoko pokonały Mistrza Hiszpani Spar Citylift Girona 89:67, a w następnej kolejce musiały uznać wyższość Włoszek z Famili Schio (69:59). Ostatnie dwa mecze to wygrana z Sopron Basket(62:59) i porażka z BLMA (80:73). Z bilansem 2:3 (podobnie jak my i 3 inne zespoły w grupie B) zajmują aktualnie 5 lokatę (jedna wyżej niż my), ale jak widać każde spotkanie będzie mieć tutaj ogromne znaczenie. W lidze plasują się na 2 pozycji zaraz za grupowymi rywalami z Montpellie z którymi dzielą bilans (6:1) ale przegrali bezpośrednie starcie (72:58)

We francuskim zespole szczególną uwagę trzeba zwrócić na brazylijską podkoszową Clarissa dos Santos, która średnio zdobywa ponad 11 punktów i jest najlepiej zbierającą w drużynie z wynikiem 7,8 na mecz. Niezwykle groźna jest również skrzydłowa reprezentantka Francji – Marine Johannes, która przewodzi w ilości zdobywanych punktów (12,6) i dokłada do tego niespełna 3,5 asysty w każdym spotkaniu. Ostatnią zawodniczką, która notuje dwucyfrową zdobycz punktową (11,8) jest kanadyjska podkoszowa Michelle Plouffe. Dodatkowo ma ona bardzo dobry rzut z dystansu na co z pewnością będą musiały zwrócić uwagę podopieczne Gundarsa Vetry.

Spotkanie rozpocznie się 5 grudnia o godzinie 20:00. Relacja jak zawsze na kanale FIBY pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=rDLB90SIJ3E