Już w środę 30 października niezwykle ciężkie spotkanie przed zawodniczkami Arki Gdynia. W największym mieście Turcji, Stambule, zmierzą się z tamtejszą potęgą sportową – Fenerbahce. Ekipą, która jest typowana na jednego z faworytów do wygrania tegorocznej Euroligi kobiet, ale jak pokazała poprzednia kolejka nie jest drużyną z która nie można wygrać.

Turczynki to niezwykle utytułowany zespół, który znajduje się w elicie europejskich ekip od lat. Trzykrotnie grały w finałach Euroligi kobiet (13, 14, 17)  jednak jeszcze nie udało im się zdobyć mistrzostwa, natomiast w lidze tureckiej aż 12-krotnie stawały na najwyższym stopniu podium.

W tym sezonie podobnie jak my nie zaznały jeszcze smaku porażki w rodzimych rozgrywkach gromiąc Besiktas (97:57), Adanę (56:85) i pokonały w ciężkim spotkaniu uczestnika EuroCup – Hatay (62:59)

Na inaugurację najlepszych rozgrywek Europy pokonały Spar Citylift Girone 86:82, natomiast w ostatniej kolejce niespodziewanie uległy na wyjeździe węgierskiemu Sopronowi 62:60.

Szczególną uwagę trzeba zdecydowanie zwrócić na Alinę Iagupovą z Ukrainy, Cecylię Zandalasini z Włoch i Amerykankę Elizabeth Williams. Dwie pierwsze to strzelczynie z obwodu, które lubią dodatkowo popisać się wjazdem pod kosz i wymuszeniem faulu. Williams natomiast dominuje strefę podkoszową i stamtąd zdobywa punkty.

Mecz odbędzie się o godzinie 17:30 czasu polskiego. Relacja ze spotkania jak zawsze na kanale YouTube FIBY.