W zeszłym tygodniu w Monachium odbyło się losowanie grup Euroligi oraz Pucharu Europy. O miejsce w gronie elitarnych klubu grających w najlepszych rozgrywkach w Europie powalczymy z tureckim Botaş Spor Kulübü.

Do udziału w Eurolidze zgłosiło się 19 ekip ze starego kontynentu co przy 16 wolnych miejscach oznacza, że aż 6 z nich powalczy o 3 dostępne miejsca. Nasz zespół ze względu na położenie geograficzne został automatycznie połączony z turecką ekipą. Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądają wszystkie pary kwalifikacyjne


W przypadku awansu trafimy do grupy B w której naszymi rywalami będą takie ekipy jak Dynamo Kurs (wicemistrz z zeszłego sezonu), czy Sopron (4 msc). Poniżej znajdziecie grafikę z wszystkimi zespołami oraz podziałem na grupy

Co wiemy o rywalu stojącym na naszej drodze do awansu? W poprzednim sezonie udało im się dotrzeć do półfinałów niezwykle silnej tureckiej ligi, gdzie uległy Cukurova Basketbol Mersin. Zagrały też w finale Pucharu Turcji ale tutaj musiały uznać wyższość zawodniczek Fenerbahce, które w tym sezonie sięgnęły również po mistrzostwo ligi.

Jeśli chodzi o skład na nadchodzące rozgrywki to z oficjalnych informacji jeszcze niewiele wiemy. Jednak nieoficjalnie mówi się, że w ich składzie zobaczymy Kelsey Mitchell, Amerykankę wybraną do WNBA w 2018 roku z 2 numerem w drafcie przez Indiana Fever. Poprzedni sezon spędziła w Besiktas Instanbul dla którego notowała w okolicach 25 punktów na mecz zarówno w lidze tureckiej jak i Pucharze Europy. Aktualnie jej średnie na parkietach za oceanem wynoszą 12,8 punktu oraz 2,2 asysty.

Kolejnym amerykańskim transferem byłaby Sheylani Peddy, która zeszły rok spędziła w TTT Ryga. Zespół ze stolicy Łotwy był rewelacją poprzednich rozgrywek Euroligi w których dotarł, aż do najlepszej 8. Zawdzięczają to głównie właśnie Shey, której statystki robią niesamowite wrażenie. W 18 spotkaniach w których wystąpiła, średnio notowała 15,2 punktu, 4,6 zbiórki, 5,3 asysty i 2,6 przechwytu.

Ostatnim nazwiskiem o którym się mówi jest Quanitra Hollingsworth czyli Amerykanka z tureckim paszportem. Wicemistrzyni Euroligi z zeszłego sezonu była ważną zmienniczką w naszpikowanym gwiazdami Dynamo Kursk. Jej średnie w europejskich pucharach to 6,4 punktu oraz 5,5 zbiórki w każdym spotkaniu.

Znamy już również daty rundy kwalifikacyjnej. Pierwszy mecz odbędzie się 25 września, a rewanż tydzień później czyli 2 października. Ze względu na fakt, iż nasz klub na przestrzeni ostatnich 3 lat zdobył więcej punktów rankingowych, drugie spotkanie zostanie rozegrane w Gdyni!