W czwartek 7 listopada czekają nas kolejne emocje związane z Euroligą. Nad polskie morze zawita Mistrz Hiszpanii Spar Citylift Girona. Spotkanie odbędzie się w Gdynia Arenie o godzinie 18:00, wstęp wolny.

Girona, znajdująca się w północno-wschodniej części Hiszpani to w ostatnich latach jedna z najsilniejszych ekip tego kraju. Od sezonu 2014/2015 co roku meldują się w finale, dwukrotnie w tym okresie stając na najwyższym stopniu podium (2015 i 2019). W poprzednich rozgrywkach, oprócz krajowego mistrzostwa udało im się dotrzeć do półfinału EuroCup Women, w którym uległy naszym  grupowym rywalom z Montpellier (BLMA).

Aktualnie Hiszpanki z bilansem 1:2 znajdują się od nas o pozycję wyżej, dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce nad węgierskim Sopron Basket (64:58). Wcześniej musiały uznać wyższość Fenerbahce (86:82) i Lyonu (89:67). W rodzimych rozgrywkach nie zaznały jeszcze smaku porażki prowadząc w lidze z bilansem 7:0. Co ciekawe w ostatniej kolejce pokonały Perfumerias Avenida 68:55 z którym to właśnie od 5 lat walczą o prymat najlepszej ekipy półwyspu iberyjskiego.

Zdecydowanie najlepszą zawodniczką zespołu jest skrzydłowa z Francji Magali Mendy, która po roku spędzonym w Lille wróciła do Girony dla której grała w rozgrywkach 2017/2018. Ma bardzo dobry rzut z dystansu (ponad 40% skuteczności zarówno w lidze jak i Eurolidze) i często wymusza faule po wjazdach pod kosz. Pod nim natomiast bryluje Naignouma Coulibaly, Malijka z francuskim paszportem. Mierzy 192 centymetry i w obu liga zbiera ponad 7 zbiórek na mecz dokładając do tego 12,7 punktu w rozgrywkach europejskich i 7,7 rodzimych.

Na obwodzie niezwykle groźna jest amerykanka Brittney Skyes. W okresie letnim zawodniczka Atlanty Dream, która z reprezentacją USA zdobyła w tym roku Mistrzostwo Ameryki. W obu rozgrywkach ma na koncie średnio ponad 10 oczek co mecz.