Przed nami mecz inagurujący rozgrywki Euroleague Women. Jako pierwszy czeka nas niezwykle trudny mecz wyjazdowy do małej miejscowości we Włoszech. Sprawdźcie czego możemy spodziewać się po naszych przeciwniczkach.

Familia Schio to jeden z najbardziej utytułowanych włoskich klubów, a jednocześnie najlepszy w ostatnich latach. Od sezonu 2011/12 tylko dwukrotnie nie zdobywały Mistrzostwa swojej ligi, jednak w obu przypadkach docierały do finału rozgrywek. W europejskich rozgrywkach też szło im świetnie, w sezonach 2015-2018 trzykrotnie docierały do ćwierćfinałów Euroligi, a rok temu po zajęciu 6 miejsca w fazie grupowej najlepszych europejskich rozgrywek trafiły do EuroCup gdzie zostały pokonane dopiero w półfinale przez późniejsze mistrzynie Nadezhda Orenburg.

O sile zespołu w głównej mierze stanowić będą Sandrine Gruda, Jiliana Christina Harmon i Diamond DeShields.

Pierwsza z nim, francuska środkowa jest najbardziej utytułowaną zawodniczką we Włoskiej ekipie. 8 Mistrzostw Rosjki, 1 Francji czy dwa złote medale Euroligi to tylko kilka z jej dokonań. Niezliczone ilości MVP w tym zawodniczka roku FIBA Europe (2009 r.). Na swoim koncie ma również Złoto Mistrzostw Europy(2009 r.) oraz srebro olimpijskie (2012 r.). Zdecydowanie będzie to zawodniczka, na którą trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę.

Kolejna zawodniczka to Nowozelandka z brytyjskim paszportem. Co prawda nie może pochwalić się takimi dokonaniami jak jej koleżanka ale w swoim dorobku ma m.in. Mistrzostwo Włoch.

Ostatnia z nich to typowy combo guard, czyli zawodniczka potrafiąca rozgrywać ale jednocześnie zdobywa sporo punktów. Wybrana z 3 nr draftu do WNBA przez Chicago Sky została wybrana do najlepszej piątki pierwszoroczniaków. W drugim sezonie gry za oceanem zagrała w meczu gwiazd i zwyciężyła w konkursie „umiejętności”. Poprzedni sezon spędziła w Chinach grając dla Shanxi Flame.

Mecz pomiędzy Arką Gdynia, a Familia Schio rozpocznie się 17 października o 20:30 we Włoszech.