To młode, dynamiczne, prężnie rozwijające się miasto, które dzięki wzorowej współpracy wielu środowisk wyróżnia się innowacyjnością na tle Pomorza oraz całej Polski. Czyste powietrze, nadmorski klimat oraz doskonała lokalizacja sprzyjają kreatywności, podejmowaniu nowych wyzwań i wyznaczaniu ambitnych celów, będących domeną tutejszych mieszkańców.

Gdynia to natura. To kilometry piaszczystych plaż i strzelistych klifów, to ogrom zieleni i dziesiątki szlaków pieszych i rowerowych. Różnorodność ukształtowania terenu jest niezwykła: z jednej strony kojące szumem fal Morze Bałtyckie, a z drugiej zalesione wzgórza, przywodzące na myśl scenerię południowej Polski. Tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego są stworzone do leśnych wędrówek, rowerowych wypadów oraz kontemplacji przyrody.

Gdynia to zdrowie. To właśnie tutaj mieszkańcy oddychają najczystszym powietrzem w kraju i w pełni oddają się swoim pasjom. Szeroko pojęta aktywność funkcjonuje tu zarówno w okazałych arenach sportowych, jak i przestrzeni miejskiej. Działalność Gdyni w zakresie popularyzacji zdrowego trybu życia oraz profilaktyki zdrowotnej została zauważona i doceniona. Tytuł „Samorządu od serca” jest swoistym znakiem jakości – stemplem pieczętującym zdrowe oblicze miasta.

Gdynia to uśmiech. To najszczęśliwsze miasto w Polsce, które nie boi się realizować swoich marzeń. Bogata oferta kulturalna i gastronomiczna sprawia, że w Gdyni nie można się nudzić, a każdy dzień traktowany jest jak wielka przygoda.

Gdynia to emocje. To imprezy największego kalibru i ogromna energia generowana przez sportowców z całego globu. Powierzenie Gdyni organizacji mistrzostw świata w różnych dyscyplinach potwierdza potencjał miasta z morza i marzeń. To jasny komunikat: Gdynia kocha sport, a sportowcy kochają Gdynię.