Koszykarka z polskimi korzeniami, Haley Górecki w nadchodzącym sezonie zagra w naszym klubie! Zawodniczka będzie występować z polskim paszportem!

– Jestem bardzo podekscytowana i zachwycona, że dołączam do VBW Arki Gdynia! To zaszczyt, że będę mogła grać w Polsce i reprezentować moją rodzinę. Cieszę się, że zagram w tak prestiżowej drużynie z fantastycznymi trenerami. Nie mogę się doczekać, a sezon już niedługo! – zapowiada Haley Górecki.

25-latka podczas studiów grała w drużynie Duke Blue Devils. Haley została wybrana do trzeciej najlepszej drużyny All-Ameriacan.

Zawodniczka w 2020 roku została powołana do WNBA w barwach Seatlle Storm, rok później przeniosła się do Phoenix Mercury. 26 lutego 2022 roku podpisała kontrakt na zgrupowanie szkoleniowe w Indiana Fever.

W ostatnim sezonie Górecki grała w lidze hiszpańskiej. Do końca grudnia reprezentowała Casademont Zaragoza, notując średnio 9 punktów i 4 zbiórki. Z początkiem roku przeniosła się do CDB Clarinos Tenerfie, gdzie jako podstawowa zawodniczka, rozegrała 16 spotkań, zdobywając prawie 13 punktów w każdym meczu.

Nazwisko Haley Górecki jest również powszechnie znane w rozgrywkach 3×3. Podczas pierwszej w historii Americup 3×3, Haley została złotą medalistką Mistrzostw Kobiet.