Tori Jankoska urodzona 16 września 1994 (23 lata), o wzroście 173 cm, gra na pozycji obrońcy. Podczas swojej kariery na uczelni Michigan State University (Michigan, USA) już pod koniec pierwszego roku została startową zawodniczką. Przez 4 lata gry średnio zdobywała 16.9 pkt. 5.8 zbiórki oraz 3.7 asysty na mecz. Została pierwszą zawodniczką swojej uczelni, która przekroczyła barierę 2 tyś. zdobytych punktów, kończąc z wynikiem 2 212. Jest też najlepiej rzucającą za 3 w historii Michigan z 320 celnymi rzutami. Po ostatnim sezonie, który był jej najlepszym, jednogłośnie została wybrana do najlepszej piątki konferencji All-Big Ten ze statystykami na poziomie 22.6 pkt., 8 zb., 4.8 as. W dwóch wcześniejszych sezonach była wybierana do drugiej-najlepszej piątki.

W tegorocznym drafcie do WNBA została wybrana z 9 numerem przez Chicago Sky, jednak aktualnie znajduje się w szerokiej kadrze i czeka na swój debiut.

Ten sezon będzie  jej pierwszym w Europie, a szczególnie ważny jest fakt, że rozpocznie go w kraju skąd wywodzi się jej rodzina.