JULIA BAZAN POWRACA DO GDYNI!

Na ostatniej konferencji prasowej zarząd klubu potwierdził, że kolejną zawodniczką w drużynie Philipa Mestdagha będzie 22-letnia Julia Bazan. Przypomnijmy, jak wygląda koszykarska przeszłość Julii.

Julia po raz pierwszy przeniosła się do Gdyni w 2018 roku i zasilała gdyńskie parkiety przez trzy lata. Początkowo grała w siostrzanym zespole, zaś w drugiej części rozgrywek EBLK (21/22) przeniosła się do VBW Arki Gdynia. W naszej drużynie zadebiutowała na parkietach europejskich i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

Julia w dorobku medalowym ma brązowy medal rozgrywek U22 (2018), mistrzostwo Polski U18 (2019), Młodzieżowy Puchar Polski (2020), mistrzostwo Polski U20 (2020), złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3×3 U23 (2021), złoty medal turnieju FIBA U20 Women’s European Challengers (2021). Miniony sezon w barach AZS AJP Gorzów Wielkopolski zakończyła z brązem MP.

Bardzo się cieszę z mojego powrotu do Gdyni, do której mam duży sentyment. Jest to miasto i klub bardzo dobrze mi znane. Niemniej jednak jest to dla mnie wyzwanie, nowy trener – o którym słyszałam dużo pozytywnych opinii. Rozmowa z trenerem przeszła bardzo pozytywnie, widać, że trener ma plan na zespół. Wierzę w to, że nadchodzącym sezonie będziemy grać o jak najwyższe cele. Już nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu – zapowiada Julia.Witamy!

#BackOnTrack