Z radością informujemy, że naszą strefę podkoszową wzmocni kolejna Amerykanka. Shawnice Wilson to 25-cio letnia zawodniczka o wzroście 198 cm. Pepper, jak pragnie by ją nazywać, ukończyła uczelnię University of Miami grając w lidze NCAA, gdzie notowała statystyki na poziomo 10 punktów oraz prawię 9 zbiórek. Następnie grała dla hiszpańskiego Ibaizabal oraz włoskiego Chieti.

Zeszły sezon rozegrała dla szwedzkiego Alviks Basket, które poprowadziła do 1/4 fazy play-offs. W rundzie zasadniczej notowała bardzo dobre średnie zdobywając 14,8 pkt. ( 8 w lidze), 13,6 zb. ( 1 w lidze), EVAL 19,2 ( 1 w lidze).

Katarzyna Dydek: “Szukaliśmy wysokiego centra, który potrafi zaabsorbować obronę przeciwnika w strefie podkoszowej. Myślę, że Pepper tą rolę będzie spełniać bardzo dobrze.”

Pepper: “Nie mogę się doczekać powrotu na boisko. W drużynie jest wiele wspaniałych zawodniczek i cieszę się, że będę mogła z nimi zagrać.”

 

Swój debiut w polskiej ekstraklasie Shawnice zaliczy już jutro. O godzinie 16 nasz zespół zmierzy się z beniaminkiem z Poznania, a pierwszy mecz w Gdyni rozegra w sobotę 10 października podczas starcia z jeszcze niepokonaną w tym sezonie – Ślęzą Wrocław.