Basket Gdynia pokonał na własnym parkiecie JTC Pomarańczarnię MUKS Poznań 62:47, dzięki bardzo dobrej grze w ostatniej kwarcie i tym samym umocnił się na 5 miejscu w Tauron Basket Lidze. 

 

 

Mecz celnym rzutem za 3 punkty otworzyła Julia Drop. Po drugiej stronie parkietu odpowiedziała jej  spod kosza Tatiana Troina. Na następne punkty czekaliśmy do 6:40 kiedy to Agnieszka Bibrzycka trafiła za 3. Minutę później została sfaulowana i wykorzystała 1 rzut wolny. W następnej akcji punktował Paris Johnson. Na odpowiedź MUKSU nie trzeba było długo czekać, szybko zdobyły 4 punkty z rzędu i objęły prowadzenie 8:9. W ciągu następnej minuty Skobel trafiła dwukrotnie i o czas poprosiła Katarzyna Dydek.  Na minutę do końca starsza z sióstr Bibrzyckich zaliczyła akcje 2+1, a na tablicy widniał wynik 15:17. W szybkim ataku do remisu doprowadziła Kotnis, jednak to Poznanianki schodziły na przerwę prowadząc dzięki punktom Skobel.

Przez 2 minuty kolejnej kwarty, żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć punktów. Udało się to dopiero Idziorek rzutem za 3 w 7:40. Po kolejnych minutach i wymianie punktów po obu stronach boiskach na tablicy widniał wynik 23:24. Na 3:30 do końca kwarty Jelena Skerovic z linii osobistych wyrównała wynik. Szybko odpowiedziała jej dobrze dysponowana tego dnia Skowronek. W następnej akcji faulowana była Johnson i wykorzystala oba wolne doprowadzając do kolejnego w tym meczu remisu. Na 2:30 do końca o czas poprosiła Katarzyna Dydek. Do końca kwarty obu zespołom udało się zdobyć 7 punktów. Za 3 wraz z syreną kończącą kwartę trafiła Jelena Skerovic i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 31:29.

Druga połowa zaczęła się od celnego rzutu za 2 punkty Tatiany Troiny. Po nieudanej akcji Poznania za 2 punkty rzuciła Paris Johnson. W 3 minucie kwarty Agnieszka Bibrzycka rzuciła za 2 punkty i Basket wyszedł na 8 punktowe prowadzenie. Do końca kwarty mogliśmy podziwiać wymianę ciosów ale to Poznaniaczki zagrały lepiej końcówkę i zniwelowały stratę do 4 punktów przegrywając 45:41.
Ostatnia część spotkania to już popis Gdynianek. Od pierwszej minuty tej partii widać było skoncentrowanie na twarzach gospodyń, które nie chciały doprowadzić do nerwowej końcówki jak to było w niedzielnym meczu z Tsmoki Minsk. Bardzo szybko zaczęły powiększać swoje prowadzenie by na 4 minuty przed końcem spotkania wygrywać 56:47. Główna w tym zasługa Jeleny Skerovic, która w tej kwarcie zdobyła dla swojego zespołu 6 punktów. Pozwoliło to Basketowi kontrolować przebieg meczu i po 40 minutach gry świętować kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 62:47.

Najlepszą zawodniczką w Baskecie okazała się jedyna amerykanka w składzie – Paris Johnson, która zanotowała double-double na poziomie 18 punktów oraz 12 zbiórek. Cały gdyński zespół zasługuje na pochwałę jeśli chodzi o walkę na tablicach, ponieważ łącznie udało mu się zebrać 50 piłek.

Wśród przyjezdnych najlepsze spotkanie rozegrała Agnieszka Skobel zdobywając 11 punktów oraz 7 zbiórek.

Gdynia: Johnson 18, Skerovic 12, A. Bibrzycka 11, Kotnis 8, Troina 6, Suknarowska 3, Podgórna 2, Rembiszewska 2, M. Bibrzycka 0, Marcinkowska 0

Poznań: Skobel 11, Idziorek 9, Kaczmarczyk 8, Skowronek 6, Drop 5, Dziwińska 2, Durak 2, Siemienas 2, Puc 2, Gertchen 0