Po 4 zwycięstwach z rzędu zespół z Gdyni musiał uznać wyższość przeciwniczek. Po bardzo słabej IV kwarcie przegrywamy w Polkowicach 45:59 (12:19, 19:15, 10:7, 18:4).

 

Gdynianki mecz rozpoczęły bardzo dobrze, po 2 minutach dzięki punktom naszych Amerykanek wygrywaliśmy już 5:0. Przeciwniczki odpowiedziały bardzo szybko i po serii 10 punktów to on wyszły na prowadzenie. Wtedy do głosu doszła dobra gdyńska defensywa i Polkowiczankom udało się zdobyć tylko 2 punkty, aż do zakończenia kwarty. Z naszej strony w dalszym ciągu punktowały zawodniczki podkoszowe – Johnson, Wilson i Kotnis. Po 10 minutach na tablicy było 19:12.

Druga kwarta rozpoczęła się od celnego rzutu naszej rozgrywającej – Jeleny Skerović. Niestety były to jej jedyne punkty w tym spotkaniu. Dobrą zmianę dała kolejna zawodniczka z pozycji 4/5 – Tatiana Troina zdobywając w końcówce pierwszej połowy 4 punkty. W tym czasie zawodniczki z Polkowic powoli doganiały Basket, schodzą na przerwę z 3 punktową stratą.

Po zmianie stron mogliśmy zobaczyć dobrą defensywę po obu stronach boiska. Przez 10 minut zdobytych zostało tylko 17 punktów, 10 po stronie Polkowic i 7 po naszej i na tablicy widniał remis 41:41, co zapowiadało wyrównaną końcówka spotkania.

Niestety pierwsze punkty dla Basketu w ostatniej części spotkania udało się zdobyć „Pepper” w 36 minucie. Przegrywaliśmy już wtedy 9 punktami. Do końca spotkania Wilson udało się rzucić jeszcze raz i były to jedyne punkty zespołu w tej kwarcie. Zawodniczki z Polkowic zagrały bardzo dobrze i w obronie i w ataku, dzięki czemu to one mogły się cieszyć ze zwycięstwa 45:59.

W spotkaniu zabrakło punktów zawodniczek obwodowych. Agnieszka Bibrzycka, gwiazda naszego zespołu, zdobyła tylko jeden punkt z linii rzutów osobistych i była 0/8 z gry. Pozostałe zawodniczki obwodowe zagrały równie fatalnie. Na 10 prób nie trafiliśmy ani jednego rzutu za 3. Dodatkowo dzięki bardzo dobrej obronie zawodniczki z Polkowic wymusiły na naszych dziewczynach aż 23 straty.

Gdynia: Wilson 13, Kotnis 12, Johnson 8, Troina 6, Jakubiuk 3, Skerović 2, A. Bibrzycka 1, Suknarowska 0, Rembiszewska 0, M.Bibrzycka 0

Polkowice: Bojović 16, Majewska 13, Michael 10, Stankiewicz 6, Schmidt 6, Greene 6, Gala 2, Kaczmarska 0, Nowacka 0

Teraz czeka nas przerwa na mecze reprezentacyjne, a już 28 listopada będziemy walczyć w Wilnie z zespołem Astana Tigers w ramach ligi EEWBL.