Zawodniczki Jeleny Skerović od początku meczu prowadziły VI kolejkę Energa Basket Ligi Kobiet. Gdynianki pokonały SKK Polonię Warszawa 74:62 i przypieczętowały piąte zwycięstwo na ligowej karcie. Do wygranej poprowadziły drużynę Kristina Higgins, Magdalena Szymkiewicz i Kamila Borkowska.

Gospodynie sobotnią konfrontację rozpoczęły z wysokiego „C”, już w siódmej minucie meczu prowadząc 21:11. Po pierwszej kwarcie, spotkanie mogłoby się wydawać „grą do jednego kosza” jednakże warszawianki stopniowo niwelowały starty. Po serii celnych rzutów Andeliny Radić, przyjezdne zbliżyły się do gdynianek na 26:22, jednak po chwili z odsieczą przyszła Julia Niemojewska, trafiając rzut z dystansu. Brązowe medalistki mistrzostw Polski, czuły oddech na plecach zawodniczek Polonii i na przerwę schodziły z tylko czteropunktowym prowadzeniem (37:33). 

Widziałyśmy że nie będzie to łatwy mecz. Byłyśmy przygotowane na to, że Warszawa wyjdzie strefą lecz nie wiedziałyśmy, że aż na 40 minut gry. To spotkanie było dużą sinusoidą, gdyż na początku zaczęłyśmy bardzo dobrze, a później przestałyśmy realizować założenia czyli właśnie grę pod kosz, łatwe punkty. Jednak najważniejsza jest wygrana z tego bardzo się cieszę – relacjonuje Kamila Podgórna.

Kristina Higgins otworzyła drugą część meczu, zdobywając sześć punktów z rzędu, po czym Marissa Kastanek dołożyła kolejne trzy rzutem zza łuku. Swoje „pięć minut” miała Kamila Borkowska, która w przeciągu dwóch i pół minuty zanotowała siedem oczek. 

Liderką ostatniej odsłony meczu została zdecydowanie Magdalena Szymkiewicz, która zdobyła siedem oczek. Blasku VI kolejki Energa Basket Ligi Kobiet dodała Julia Niemojewska, rozdając sześć asyst, zaś pod koszem najwięcej piłek (dziewięć) zebrała Tetiana Yurkevichus. Współpraca to słowo klucz sobotniego starcia, bowiem na parkiecie hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu, gospodynie wspólnymi siłami zanotowały dwadzieścia pięć asyst, co świadczy o kolejnym wspólnym sukcesie zawodniczek Jeleny Skerović. 

Mecz nierówny w naszym wykonaniu. Warszawianki 3/4 spotkania zagrały obrona strefowa. W większości czasu bardzo dobrze ją rozbijałyśmy jednak wkradały się momenty gdzie brakowało nam cierpliwości. Odeszłyśmy od tego, co było efektywne, czyli skuteczna gra pod koszem. Zbyt szybko chciałyśmy rozgrywać nasze akcje przeciwko ich obronie. Ostatecznie znalazłyśmy dziury w ich strefie, co dało nam możliwość zdobywania łatwych punktów. Ciesze się, ze dziewczyny dokończyły mecz z dobra energia i finalnie w dobrych nastrojach – podsumowuje Jelena Skerović.

Po zwycięstwie koszykarki VBW Arki Gdynia wręczyły wylicytowaną piłkę w ramach akcji Pomagamy Wygrywamy organizowaną przez Fundację Aktywnie i Zdrowo. 

Drużyna VBW Arki Gdynia nie zwalnia tempa. Już w środę 9 listopada, gdynianki zagrają na rumuńskich parkietach w trzecim meczu rozgrywek EuroCup Women.    

VBW Arka Gdynia:

Higgins 20, Szymkiewicz 15, Borkowska 12, Kastanek 10, Fontaine 8, Niemojewska (4, 6 asyst), Thomas 3, Podgórna 2, Yurkevichus 9 zbiórek, Żytkowska 

SKK Polonia Warszawa:

Vintsilaiou 17, Radić 12, Leszczyńska 10, Sosnowska 3, Preihs 2, Pawłowska 9, Siemienias 7, Jackson 2, Sztąberska

Zdjęcie autorstwa Agnieszki Modelskiej.