Koszykarki VBW Arki Gdynia w dwóch pierwszych spotkaniach play-off, które odbyły się w miniony weekend w Lublinie, przegrały z zawodniczkami AZS UMCS Lublin kolejno 73:78 oraz 71:74. Przed gdyniankami, ostatnia szansa na powrót do gry, która nastąpi w sobotę – 18 marca o godzinie 17:00 w Gdyni. Rywalizacja trwa do trzech zwycięstw.

Sobota: Świetna dyspozycja Haley Górecki, która zanotowała w pierwszym meczu play-off 29 punktów, nie wystarczyła by pokonać AZS UMCS Lublin. Gdynianki prowadziły przez większość spotkania, schodząc na przerwę z ośmiopunktowym prowadzeniem. O przegranej zadecydowała trzecia kwarta, w której nasze rywalki przejęły prowadzenie.

Niedziela: We wczorajszym spotkaniu emocji nie zabrakło. Pomimo słabego początku meczu, drużyna konsekwentnie nadrabia straty. Zawodniczki Jeleny Skerović w pewnym momencie doprowadziły do remisu, jednakże ostatecznie kropkę nad i postawiły lublinianki. Przegrana boli, bowiem nasza drużyna walczyła do ostatnich sekund, a na parkiecie każda zawodniczka zostawiła całe serce.

O dalszych losach rywalizacji zadecyduje sobotni mecz. Konfrontacja odbędzie się 18 marca o godzinie 17:00. W przypadku wygranej naszego zespołu, gdynianki zawalczą w niedzielę o wyrównanie stanu rywalizacji. Jeśli przegrają, AZS UMCS Lublin awansuje do półfinału z wynikiem 3:0.

Foto: Agnieszka Modelska