Gdynia to miasto, które żyje sportem 365 dni w roku. Rozległe lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, Bałtyk, a także nowoczesne obiekty sportowe dostępne dla każdego, zachęcają do nowoczesnego stylu życia. Mieszkańcy Gdyni to ludzie szczęśliwi, którzy aktywizują się zarówno dla przyjemności jak i sportowego wyzwania. Miasto z Morza i Marzeń to prawdziwy raj dla biegaczy! Co roku odbywa się tutaj największy w Polsce cykl 4 biegów ulicznych, w których linię mety na dystansie 10 kilometrów przekracza blisko 30 000 uczestników. Gdynia to miasto ludzi dbających o swoją biegową tożsamość i stale podnoszących poprzeczkę podejmowanych wyzwań.

”Pokonaj siebie” To nowe hasło towarzyszące tegorocznemu cyklowi PKO Grand Prix Gdyni, nawołujące do przełamywania własnych barier. Dla jednych jest to wyjście na trening przy brzydkiej pogodzie, dla drugich pobicie rekordu życiowego – powody są różne, ale każdy
z biegaczy aby stać się silniejszym, musi pokonać swoje słabości. Kampanię „Pokonaj siebie” promuje etiuda stworzona przez Wytwornię Filmów „Kalina”. Film można zobaczyć na stronie www.gpx.gdyniasport.pl.

Medal na 90. urodziny Gdyni – PKO Grand Prix Gdyni w 2016 roku nawiązuje do 90. urodzin miasta. Nawiązaniem do 90. urodzin miasta jest unikatowa układanka, złożona z czterech medali. Całość po 11 listopada będzie przedstawiała ulicę Świętojańską w dwóch różnych epokach: w dwudziestoleciu międzywojennym i XXI wieku. Do przygotowania medalu wykorzystano wyjątkową fotografie stworzoną tuż po powstaniu Gdyni. 13 lutego uczestnicy otrzymali pierwszy z czterech medali.

Uczestnicy cyklu biegowego PKO Grand Prix Gdyni w 2016 roku staną przed ponowną szansą  nowoczesnego wygrania samochodu osobowego – Hondy Civic. To nagroda ufundowana przez dealera Honda Gdynia, który wspiera gdyński cykl biegowy drugi rok
z rzędu. Zdobyć może ją każdy niezależnie od osiągniętego wyniku. Jedynym warunkiem jest udział w trzech biegach!