Koszykarki Basketu 90 Gdynia przegrały sobotnie spotkanie ze Ślęzą Wrocław 71:65. O wyniku zadecydowała ostatnia kwarta wygrana przez gospodynie 21:15.

 

Mecz rozpoczął się od dwóch celnych rzutów Basketu i prowadzenia 0:4. Wtedy do głosu doszła Sharnee Zoll, która w pierwszej części spotkania zdobyła 11 z 19 punktów swojego zespołu. Pozwoliło to po pierwszych 10 minutach gry objąć Wrocławiankom prowadzenie 19:15.

Druga kwarta to popis drużyny Katarzyny Dydek zarówno w obronie jak i w ataku. Duża w tym zasługa Katarzyny Suknarowskiej oraz Anety Kotnis. Ta pierwsza w tej odsłonie zdobyła 6, a druga 8 punktów. Gdynianki dobrze dzieliły się piłką i co najważniejsze praktycznie nie popełniały strat. Już po nieco ponad minucie gry udało się wyrównać wynik, a później objąć i powiększać prowadzenie, aż do ostatnich sekund pierwszej połowy. Kwarta zakończyła się wynikiem 10:23 i prowadziliśmy 29:38.

Niestety po przerwie to gospodynie wyszły bardziej skoncentrowane, co pozwoliło im na przeprowadzenie 12 punktowej serii i wyrównanie wyniku po 41. Do końca żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć, co zapowiadało emocjonującą końcówkę spotkania. Niestety na 40 sekund przed zakończeniem 3 partii Paris Johnson musiała usiąść na ławce z powodu 5 przewinień na swoim koncie.

Na 7 i pół minuty przed końcem meczu na tablicy wciąż widniał remis po 57. 6 punktów z rzędu zdobyła Agnieszka Śnieżek, 2 dołożyła Zoll i Basket przegrywał już 65:57. Nasze dziewczyny do końca walczyły jeszcze o odrobienie strat ale gospodynie nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 71:65. Na uwagę zasługują występy Katarzyny Suknarowskiej oraz Jeleny Skerovic. Ta pierwsza w ciągu 25 minut spędzonych na parkiecie zgromadziła na swoim koncie 13 punktów, natomiast „Skera” oprócz 14 punktów dołożyła również 4 zbiórki oraz 6 asyst

Gdynia: Skerovic 14, Suknarowska 13, Johnson 12, Kotnis 10, A. Bibrzycka 8, Troina 5, M. Bibrzycka 3, Podgórna 0, Rembiszewska 0

Wrocław: Zoll 19, Shegog 17, Śnieżek 14, Sulciute 9, Kastanek 7 Leciejewska 3, Linkeviciene 2

 

 

Zapraszamy Państwa na kolejny mecz, który rozegramy w Gdyni. 23 stycznia o godzinie 16:00 podejmiemy KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski na Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu przy ulicy Olimpijskiej 5.