Za nieco ponad 6 tygodni startuje drugi bieg z cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Rekrutacja elektroniczna na majowy Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim kończy się 29 kwietnia, a zawodnicy pobiegną całkowicie nową trasą usytuowaną w Porcie Lotniczym Gdynia-Kosakowo.

Niemal do końca kwietnia trwać będą elektroniczne zapisy do najbliższego biegu PKO Grand Prix Gdyni. Termin ich zakończenia upłynie dokładnie 29 kwietnia o godz. 23:59. Rejestracja internetowa jest jedyną, która pozwala na otrzymanie numeru startowego z wydrukowanym imieniem. Można to zrobić przez stronę www.grandprixgdyni.pl.

Dostarczenie pakietu startowego można zamówić dodatkowo pod wskazany przez siebie adres. Aby tego dokonać należy w terminie do 29 kwietnia wybrać stosowną opcję w formularzu zgłoszeniowym do imprezy znajdującą się w Profilu Zawodnika, dostępnym na wspomnianej stronie internetowej. Wysyłka realizowana będzie za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD  w dniach 29 kwietnia – 6 maja 2019 roku, zgodnie regulaminem świadczenia usług pocztowych przez tę firmę. Koszt usługi wynosi 49 zł brutto.

Po 29 kwietnia do zawodów będzie można się zgłosić w dniach:

  • 30 kwietnia – 9 maja, z wyłączeniem niedziel niehandlowych oraz 1 i 3 maja, w biurze zawodów mieszczącym się w Centrum Handlowym „Riviera” (na parterze obok fontanny), ul. Kazimierza Górskiego 2. W tych dniach zarejestrowanych zostanie tylko pierwsze 500 osób do głównego Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim (na 10 km) oraz pierwsze 50 osób do Marszu Europejskiego Nordic Walking,
  • 10 i 11 maja w biurze zawodów. W tych dniach organizator przygotował 200 pakietów startowych do Biegów Młodzieżowych, 100 pakietów startowych do Marszów Europejskich Nordic Walking oraz 150 pakietów startowych do Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim na 10 km.

Biuro zawodów mieścić się będzie w hali gier Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5/9): 10 maja (piątek) w godzinach 15:00–20:00 oraz 11 maja (sobota) w godzinach 12:00–20:00. W dniu 12 maja pakiety startowe nie będą wydawane.

Jak było rok temu?

Atrakcyjne ceny
Podobnie jak w minionej edycji, możliwa jest jednoczesna rejestracja na wszystkie zawody cyklu w ramach jednej opłaty. Aby tego dokonać, należy użyć opcji „Zapisz się na imprezy”. Pozwoli to zapisać się na dowolną liczbę imprez dla konta w profilu zawodnika i zsumuje wszystkie konieczne opłaty w ramach jednej transakcji.

W przypadku rejestracji drogą elektroniczną koszt udziału w biegu głównym nie uległ zmianie i wynosi 30 zł. Przy zakupie w Rivierze cena wynosi 60 zł, zaś w biurze zawodów 100 zł. Dla marszu nordic walking ceny wyniosą analogicznie: 2040 i 50 zł). W 2019 roku dla pozostałych startów wprowadzona zostaje opłata techniczna w wysokości 1 zł.

Nowa trasa
To będzie całkowicie nowa odsłona trasy Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim. Po raz pierwszy znajdziemy się bowiem w Porcie Lotniczym Gdynia-Kosakowo, a uczestnicy biec będą wzdłuż pasa startowego. Trasa praktycznie na całej swej długości będzie płaska, co sprzyja biciu rekordów czasowych. Prawdopodobne jest zatem pokonanie bariery pół godziny.

Start usytuowany zostanie przy biurze zarządu i biegacze kierować się będą w stylu angielskim, bo lewą stroną nawierzchni, wzdłuż ogrodzenia. Po około 1,5 km pokonają bramę i znajdą się na terenie Gminy Kosakowo, na wysokości Urzędu Gminy. Z powrotem na obszarze lotniska pojawią się od strony bramy Pierwoszyno. Tutaj nastąpi około półkilometrowy odcinek na terytorium wojskowym, zawodnicy mijać też będą początek pasa startowego, od strony podchodzenia do lądowania podniebnych maszyn. I ich nie zabraknie na trasie. Uczestnicy będą mijali trzy śmigłowce oraz jeden samolot transportowy, które mają dodać klimatu i walorów estetycznych tej innowacyjnej w cyklu trasie. W kolejnym etapie zawodnicy będą kierowali się wzdłuż ogrodzenia aż do wysokości ulicy Zielonej. Tam nastąpi „nawrotka” i zawodnicy ruszą na ostatnie 2 km biegu. Meta będzie w tym samym miejscu, co początek biegu.

Mapy wszystkich zawodów oraz wizualizacje tras głównych znaleźć można w dedykowanej zakładce.

Zachęcamy do rejestracji i trzymamy kciuki za udane starty! Biegnij, ciesz się, zwyciężaj!