W sobotę (17.10.15) Gdynianki zmierzą się z ekipą Dariusza Maciejewskiego w Gorzowie Wlkp. w ramach 5 kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet.

Drużyna AZS PWSZ w zeszłym sezonie zajęła 5 miejsce  w TBLK z bilansem 15 zwycięstw i 7 porażek.  W tym sezonie akademiczki wystartowały zdecydowanie gorzej odnosząc póki co tylko jedną wygraną na 4 rozegrane mecze. Najlepiej w zespole spisuje się środkowa Kelley Cain ze średnimi na poziomie 14 punktów oraz 11,3 zbiórek na mecz. Równie groźna jest druga z amerykanek grająca na pozycji rozgrywającej Angel Goodrich notująca 13 punktów oraz 3,5 asysty na mecz, więc to głównie na nich będzie musiała skupić się obrona Basketu.

Z naszej strony liczymy na udany występ naszej liderki – Agnieszki Bibrzyckiej. W ostatnim meczu brakowało jej skuteczności ale wierzymy, że tym razem znów będzie w takiej dyspozycji strzeleckiej jak w pierwszych meczach sezonu. Bardzo ważna również będzie gra naszej środkowej – Paris Johnson. Jest ona znana zespołowi z Gorzowa, ponieważ w sezonie 2011/2012 występowała w ich barwach.

Początek meczu zaplanowany został na godzinę 18:00. Dostępna będzie relacja tekstowa z meczu, którą zamieścimy w dniu spotkania na naszym facebookowym fanpage`u.