Już w niedzielę ekipa Katarzyny Dydek powalczy z aktualnymi Mistrzyniami Polski Wisłą Can-Pack Kraków w meczu rozpoczynającym drugą połowę rozgrywek.

 

Wiślaczki w tym sezonie w lidze TBLK zostały pokonane tylko raz – w Polkowicach. Uległy MKS- owi 57:51. Są one głownymi faworytkami do ponownego zdobycia tytułu mistrza.

Jeżeli chodzi o rozgrywki Euroligowe w których też biorą udział to po słabym początku ( 4 przegrane), są w tej chwili na fali wznoszącej z serią 3 zwycięstw nad zespołami AGÜ SPOR, Nadieżda Orenburg oraz Bourges Basket.

Największą siłą w ataku są Amerykanki – Devereaux Peters oraz Yvonne Turner, które łącznie zdobywają prawie 30 punktów na mecz. Kolejnym silnym punktem jest też reprezentantka Polski – Justyna Żurowska-Cegielska, która notuje 11,2 punktów. Nie można też nie wspomnieć o ich rozgrywającej Cristine Ouvina. Ze statystykami 9,1 pkt., 5,9 zb., 5,5 as. i  3,1 przechwytów na mecz, każdy z zespołów chciałby mieć taką zawodniczkę w swoich szeregach.

W pierwszym spotkaniu z Wisłą drużyna Basketu uległa niestety 84:49. Trzeba jednak pamiętać, że w tamtym meczu nie zagrała gwiazda naszego zespołu – Agnieszka Bibrzycka. Kolejnym ważnym faktem, było to iż nasz zespół w tamtym czasie dopiero się zgrywał.

 

UWAGA: Mecz odbędzie się 13.12.15 o godzinie 17:00 na Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu przy ulicy Olimpijskiej 5. Jest to obiekt na którym Gdynianki odnosiły sukcesy i niejednokrotnie pokonywały swoje rywalki z Krakowa.