Przed nami ostatni etap rundy zasadniczej ligi Eastern European Women Basketball League. Basket Gdynia wciąż z szansami na awans do topowej 4.

Pierwszym przeciwnikiem Gdynianek w ostatnim etapie zasadniczym rozgrywek EEWBL będzie białoruski zespół Olimpia Grodno. W tej chwili z takim samym bilansem jak Basket zajmują 6 lokatę w tabeli. Ich największe dokonania to trzykrotne mistrzostwo Białorusi w latach 2007, 2009 oraz 2013. W poprzednich dwóch sezonach udało im się dotrzeć do półfinałów. Jeśli chodzi o sukcesy międzynarodowe to w 2013 roku wygrały Baltic League a sezon później zajęły 3 miejsce. W sezonie 2012/2013 dotarły do 1/8 EuroCupu.

Drugiego dnia zespół Katarzyny Dydek powalczy z drugim Białoruskim zespołem – Tsmoki-Minsk. Na ten moment z bilansem 4:1 znajdują się na 2 pozycji w tabeli EEWBL. Natomiast w swojej lidze w ostatnich dwóch sezonach dwukrotnie sięgali po tytuł mistrza. Na arenie międzynarodowej ich największym osiągnięciem było 4 miejsce w sezonie 2012/2013 Baltic League.

Ostatnim zespołem, który również zjawi się w Gdyni jest Kibiristis Vilnius. Oni również mają ten sam bilans co nasz zespół, ale znajdują się pozycję wyżej, ponieważ pokonali nas w bezpośrednim pojedynku podczas 1 etapu w Rydze. W sezonie 2013/2014 zostali zwycięzcami Baltic League, a sezon wcześniej zdobyli 3 miejsce pokonując Tsmoki-Minsk.

Do awansu potrzebujemy kompletu zwycięstw oraz musimy liczyć na potknięcie się zespołu z Wilna i ich przegranej w jednym z dwóch meczy.

 

Terminarz rozgrywek:

Sobota 09.01.2016

15:00 Kibirkstis Vilnius – Tsmoki-Minsk

17:30 Otwarcie Turnieju, Basket Gdynia – Olimpia Grodno

 

Niedziela 10.01.2016

11:00 Kibirkstis Vilnius – Olimpia Grodno

13:30 Bakset Gdynia – Tsmoki-Minsk

 

Pragniemy również poinformować, że klub Basket Gdynia włączył się w tegoroczną edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cały dochód ze sprzedaży biletów na turniej zostanie przekazany na WOŚP. Dodatkowo podczas niedzielnych meczy zostanie zorganizowana loteria fantowa w której za symboliczną kwotę będzie można kupić los i odebrać nagrodę ufundowaną przez naszych sponsorów.