Koszykarki VBW Arki Gdynia, w nadchodzący weekend (11 i 12 marca) rozpoczną walkę w ćwierćfinałach Energa Basket Ligi Kobiet. Pierwsza runda decydującej fazy rozgrywek odbędzie się w Lublinie. Zawodniczki Jeleny Skerović i Tomasza Cielebąka zmierzą się z gospodyniami meczów – AZS UMCS Lublin.

Jak minął ostatni tydzień przygotowań?

Przygotowania idą świetnie! W tygodniu pracowaliśmy nad indywidualnymi elementami, które powinny dawać nam punkty. Przed sezonem cel był jasny i sie nie zmienił. Gramy o medal i zrobimy wszystko, żeby go zdobyć. Atmosfera w zespole jest przyjazna. Każdy z osobna ma ten sam cel, więc wierzymy, ze jako kolektyw stać nas na to. Jestem pewna, ze caly zespół da z siebie wszystko w nadchodzacych meczach i udowodni, że na to zasługuje – mówi Kristina Higgins.

Jakie cele stawiają sobie zawodniczki?

Ciężko pracujemy, staramy się być jak najlepsze, by polepszyć naszą grę. Trenerzy dają nam instrukcje, a my robimy co w naszej mocy, aby wdrożyć to, co mówią. Naszym głównym celem jest wygranie dwóch meczów w Lublinie! Jesteśmy głodne medalu i do tego dążymy. Jesteśmy pozytywnie nastawione, bardzo dobrze się dogadujemy i jesteśmy gotowe do walki! – mówi Marissa Kastanek.

Start meczów o godzinie 19:00, a transmisja na portalu emocje.tv. Drużyny zagrają do trzech zwycięstw. Trzecie spotkanie odbędzie się 18 marca w Gdyni.