Na odwiecznego przeciwnika Jelena Skerović postanowiła nieco zmienić taktykę. Polkowiczanki w tym sezonie prezentują bardzo dobrą obronę i agresywność w ataku. Plan był na zatrzymanie Sasy Cado oraz pokrzyżowanie planów nowej, amerykańskiej rozgrywającej- Ericki Wheeler. VBW Arka wyłączyła z gry większość podstawowy zawodniczek, jednak mimo rożnych sposobów, nie była w stanie powstrzymać wręcz perfekcyjnie dysponowanej w dniu dzisiejszym wspomnianej Wheeler. Tytuł Suzuki Pucharu Polski z wynikiem 78:70 powędrował do Polkowic.

W pierwszej piątce zameldowała się Magdalena Szymkiewicz, Agata Dobrowolska, Ana-Marja Begić oraz Megan Gustafson i Pinelopi Pavlopoulou. Skuteczność rzutów w pierwszej kwarcie była marna ze strony obu drużyn. Zacięta walka toczyła się przez cztery minuty spotkania, kiedy wynik zaledwie pokazywał 2:4. W pierwszej połowie meczu polkowiczanki wykorzystały „niewinne” faule, zaś żółto-niebieskie wykorzystywały to dzięki rzutom osobistym. Pod koszem nierówną walkę toczyła Megan Gustafson. Przeciwniczki kilkakrotnie ponawiały akcje, co poskutkowało zakończeniem połowy dziesięciopunktową startą zawodniczek z Gdyni.

Podopieczne Jeleny Skerović zatrzymały klątwę trzeciej kwarty. Z podwójną energią próbowały oszukać rywalki i zaczęły odrabiać stracone punkty. Wynik 20:12 w tej części pozwolił na równą walkę w decydującej kwarcie. Dobry pomysł na rozegranie Kamili Podgórnej za skutkowało celnymi rzutami zza łuku Magdaleny Szymkiewicz czy Marissy Kastanek.

Gdynianki doprowadziły do remisu, po 54. Ostatnia kwarta, przez cały okres jej trwania toczyła się na styku. Polkowiczanki w pewnym momencie zbudowały sobie kilkupunktową przewagę, ale żółto-niebieskie nadrobiły to w mgnieniu oka.

Na półtorej minuty przed zakończeniem meczu gdynianki traciły dwa punkty. Rozgrywająca BC Polkowice – Erica Wheeler w przeciągu kilkunastu sekund dołożyła kolejne cztery oczka. Wynik nie był łaskawy i wskazywał na wygraną rywalek 78:70.  

MVP turnieju finałowego Suzuki Pucharu Polski Kobiet została Erica Wheeler, która w zakończonym niedawno sezonie WNBA została MVP meczu gwiazd. Rozgrywająca w dzisiejszym spotkaniu zdobyła dla pomarańczowych połowę punktów – 39.

Kastanek 19 (3×3), Gustafson 16, Bertsch (15, 5 zbiórek, 5 asyst), Szymkiewicz 11 (3×3), Begić 4, Podgórna 3, Pavlopoulou 2, Dobrowolska, Rudzka, Bazan