W X kolejce rozgrywek Energa Basket Liga Kobiet, VBW Arka Gdynia przegrała w hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu z AZS UMCS Lublin wynikiem 73:78.

To był kolejny ciężki pojedynek podopiecznych Jeleny Skerović. Głodne zwycięstwa gdynianki, dzielnie walczyły by stawić czoła rywalkom, jednak od początku spotkania, była do droga pod stromą górę. Przed końcem pierwszej kwarty dwa skuteczne rzuty osobiste Julii Niemojewskiej, przybliżyły VBW Arkę na pięć punktów do rywalek – 19:24. Wśród żółto-niebieskich, mocno wyróżniała się Haley Górecki, która zagrała do tej pory swój najlepszy mecz, notując w pierwszej kwarcie dziewięć punktów i 18 w całym spotkaniu.

W drugiej kwarcie, z dobrej strony pokazała się Kamila Borkowska – autorka trzech efektownych akcji z rzędu. Do przerwy różnica punktowa nie zmieniła się, bowiem w drugiej kwarcie gdynianki zremisowały z przyjezdnymi.

Ciężka porażka

Po przerwie, gospodynie wyszły mocno zdeterminowane by nadrabiać zaległości. Trzecią kwartę otworzyła Haley Górecki, celnym rzutem z dystansu. Kolejne punkty dołożyła Jasmine Thomas i Magdalena Szymkiewicz. Zawodniczki Jeleny Skerović pomimo o wiele lepszej skuteczności i poprawie gry w ataku, ciągle utrzymywały deficyt pięciu puntów do lubelskich „Pszczółek”. Bieg wydarzeń zmienił się pod koniec trzeciej kwarty, kiedy Marissa Kastanek, dwa razy z rzędu trafiła zza lini i wyprowadziła drużynę na prowadzenie – 57:56. 

Czwartą kwartę gospodynie rozpoczęły z dwupunktową przewagą. Zawodniczkom skrzydeł dodała kolejna celna „trójka” tym razem autorstwa Magdaleny Szymkiewicz. Walka o zwycięstwo trwała do samego końca – na półtorej minuty do końca spotkania zza lini trafiła Jasmine Thomas, jednakże rzutem za trzy odwdzięczyła się Olga Trzeciak. Kibice nie musieli czekać długo, kapitan Marissy Kastanek wzięła sprawę w swoje ręce i ponownie trafiła zza łuku. Na akcję gdynianek ponownie odpowiedziały przyjezdne, a czas na tablicy skończył się „za szybko”. Gdynianki odniosły ciężką porażkę i mecz zakończyły z wynikiem 73:78.

Górecki (18, 7 zbiórek, 7 asyst), Borkowska 15, Szymkiewicz 11, Kastanek 9, Higgins 6, Fontaine (5, 7 zbiórek), Thomas (5, 6 asyst), Niemojewska 2, Podgórna, Żytkowska 

Fot. Agnieszka Modelska