W półfinałach koszykarki Jeleny Skerović pewnie pokonały Bydgoszczanki i zapewniły sobie miejsce w walce o obronę tytułu Suzuki Pucharu Polski. W drugiej połowie spotkania wynik był prawie przesądzony, a gdynianki mogły oszczędzać siły na dzisiejszą konfrontację. Trenerka Skerović podsumowała krótko: – Nastawienie jest proste – gramy finał i walczymy o Puchar.

Nie mogło być inaczej

W drugim półfinale BC Polkowice pokonało AZS UMCS Lublin 79:74. Od samego początku mecz był „na noże”. Oba zespoły grały bardzo fizycznie i dynamicznie. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach, kiedy polkowiczanki trafiły zza łuku i dołożyły trzy punkty z rzutów osobistych.         

– Zespół z Gdyni ma niesamowitą jakość pod koszem, co pokazały w spotkaniu z Bydgoszczą. Mamy swój plan, który zadziałał w Super Pucharze i mam nadzieje, że zafunkcjonuje. – skomentował trener BC Polkowic Karol Kowalewski.

Odwieczny rywal

VBW Arka w ubiegłym sezonie w finale Suzuki Puchar Polski pokonała BC Polkowice. Ponad miesiąc później gdynianki stoczyły prawdziwy bój o złoty medal Mistrzostw Polski Energa Basket Ligi Kobiet. Po dwóch wygranych, odniosły dwie porażki. Piąta konfrontacja z polkowiczankami przyniosła zasłużone złoto. W tym sezonie, pod koniec września VBW Arka broniła również tytułu Super Pucharu Polski, jednak w tym spotkaniu, po wyrównanej walce uznały wyższość rywalek 77:72.

Transmisja na kanale: https://www.youtube.com/watch?v=63SjkAUINPw