Za trzy miesiące gdyńskie ulice zapełnią się sportowcami startującymi w Nocnym Biegu Świętojańskim, do którego zapisy cały czas trwają. W sobotę 6 kwietnia, odbędzie się pierwszy z trzech sprawdzianów przed czerwcowymi zawodami, podczas którego będzie można wylosować dwa pakiety startowe na bieg główny lub starty młodzieżowe.

Początek kwietnia to doskonały moment, żeby sprawdzić swoją wiosenną formę sportową i rozpocząć przygotowania do 10 km zawodów. Żeby wiedzieć jaka ona jest i nad jakimi elementami treningu warto jeszcze popracować warto wystartować na dystansie o połowę krótszym. Najlepszą okazją będzie wzięcie udziału w parkrunie, czyli biegu na 5 km. Po jego zakończeniu spośród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną dwa pakiety startowe na nocne święto biegowe rozgrywane w Gdyni.

Kolejne sprawdziany, podczas których również będzie można wybiegać pakiety na Nocny Bieg Świętojański odbędą się 4 maja i 1 czerwca.

Przypomnijmy, że parkrun to impreza rozgrywana na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Odbywa się w każdą sobotę o godzinie 9:00 przez cały rok niezależnie od pogody. Udział w nim jest bezpłatny, lecz wcześniej należy się zgłosić poprzez formularz internetowy.

REJESTRACJA DO PARKRUN GDYNIA

Nocny Bieg Świętojański to drugi z biegów, który odbędzie się w 2024 roku. Podobnie, jak w Biegu Urodzinowym Gdyni z Decathlon rozegrane zostaną biegi młodzieżowe, marsz Nordic Walking i bieg towarzyszący dla osób rozpoczynających z bieganiem na 2024 metry.

Do zawodów można zgłaszać się do 10 czerwca poprzez Profil Zawodnika znajdujący się stronie internetowej Gdyńskiego Centrum Sportu.

REJESTRACJA DO NOCNEGO BIEGU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO