Rebecca Allen jest jedną z dwóch zawodniczek spoza Europy, które będą grały w naszych barwach od września. Jest również pierwszą, która ma doświadczenie z parkietów najlepszej koszykarskiej ligi świata – WNBA.

Urodzona w Wangaratta mierzy 185 centymetrów i dzięki świetnym warunkom fizycznym znana jest z bardzo dobrej obrony oraz możliwości gry na pozycji zarówno skrzydłowej jak i obrońcy. Poprzedni sezon spędziła w Union Lyon Basket Femini z którym dotarła do półfinału ligi średnio notując 10,5 pkt. oraz 5,3 zbiórki w każdym spotkaniu co czyniło ją jedną z najlepszych w drużynie.

Niedawno przedłużyła również kontrakt z New York Liberty, będzie to już jej 4 rozgrywany za oceanem. W zeszłym roku grała po niespełna 10 minut w każdym spotkaniu i średnio notowała po 2,8 pkt. i 2 zbiórki.

 

Rebecca jest również reprezentantką Australii. Zanim trafiła do zespołu seniorskiego z którym w 2014 wywalczyła brąz na Mistrzostwach Świata w Turcji reprezentowała swój kraj w kategoriach młodzieżowych. Na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Hiszpanii jej drużyna trafiła do grupy z Turcją, Argentyną oraz Nigerią.