Nieco ponad 2 tygodnie pozostały do drugiej imprezy największego cyklu biegowego na północy kraju – PKO Grand Prix Gdyni. Rekrutacja elektroniczna na Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim kończy się 30 kwietnia.

Zapisy elektroniczne i wysyłka pakietów tylko do końca kwietnia

Warto zarejestrować się poprzez stronę internetową www.grandprixgdyni.pl i odebrać pakiet w biurze zawodów. Termin zakończenia zapisów do Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim tą metodą mija 30 kwietnia o godz. 23.59. Rejestracja przez stronę jest jedyną, która pozwala na otrzymanie numeru startowego z wydrukowanym imieniem.

Już od Biegu Urodzinowego istnieje będzie możliwość zakupu pakietu w punkcie mieszczącym się w gdyńskim Centrum Handlowym „Riviera” (ul. Kazimierza Górskiego 2). W punkcie zlokalizowanym obok fontanny na parterze możliwy będzie zakup i odebranie pakietu. Dla Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim punkt ten będzie działać w dniach od 4 do 10 maja. Dostępne będą w nim pakiety na dystans 10 km (w cenie 60 zł) oraz do marszu nordic walking (w cenie 40 zł).

Zakup pakietów z ograniczonej puli będzie możliwy także w biurze zawodów. Przy okazji Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim będzie ono funkcjonować w specjalnych namiotach na końcu Alei Jana Pawła II (11 oraz 12 maja). Udostępnione tam zostanie dodatkowe 150 pakietów startowych do biegu głównego (opłata 100 zł), 100 sztuk do marszu nordic walking (opłata 50 zł w kategorii open i 1 zł w kategoriach młodzieżowych) oraz 200 sztuk do biegów młodzieżowych (opłata 1 zł) . W tych dniach opłata przyjmowana będzie wyłącznie w gotówce. W niedzielę 13 maja pakiety startowe nie będą dystrybuowane – nie będzie możliwości ich zakupu ani odbioru.

W 2018 roku uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni mają możliwość zamówienia pakietów startowych. Przesyłka zostanie dostarczona kurierem na podany adres. Tym samym chętni zawodnicy otrzymają zestaw niezbędny do startu bez wychodzenia z domu. Wystarczy w odpowiednim terminie (w przypadku Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim do 30 kwietnia 2018 roku) wybrać stosowną opcję w formularzu zgłoszeniowym zamieszczonym w profilu zawodnika.

Koszt usługi wynosi 49 zł brutto. Z jednego konta można zamówić maksymalnie 5 pakietów (na jeden adres). Każda rozpoczęta „piątka” wiąże się z naliczeniem kolejnej opłaty.

 

ATRAKCYJNE CENY

Podobnie jak w minionej edycji, możliwa jest jednoczesna rejestracja na wszystkie zawody cyklu w ramach jednej opłaty. Aby tego dokonać, należy użyć opcji „Zapisz się na imprezy”. Pozwoli to zapisać się na dowolną liczbę imprez dla konta w profilu zawodnika i zsumuje wszystkie konieczne opłaty w ramach jednej transakcji.

W przypadku rejestracji drogą elektroniczną koszt udziału w biegu głównym nie uległ zmianie i wynosi 30 zł. Przy zakupie w Rivierze cena wynosi 60 zł, zaś w biurze zawodów 100 zł. Dla marszu nordic walking ceny wyniosą analogicznie: 20, 40 i 50 zł). W 2018 roku dla pozostałych startów wprowadzona zostaje opłata techniczna w wysokości 1 zł. Całkowita wartość środków otrzymanych z tego tytułu zostanie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego dla szkół.

KTÓRĘDY POBIEGNIEMY?

Trasy, które miały swoją premierę w 2017 roku, spotkały się z entuzjastyczną oceną uczestników, co przekazali oni organizatorom dzięki przeprowadzonej ankiecie. Najbliższe trzy starty odbędą się dokładnie tymi trasami, jak w roku ubiegłym. Nie zabraknie między innymi słynnego już „górskiego” podbiegu ulicą Witomińską w czerwcu. Najbliższy start rozpocznie się na Skwerze Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica” i wieść będzie następującymi ulicami: aleja Jana Pawła II – aleja Topolowa – Bulwar Nadmorski – Józefa Piłsudskiego – Świętojańska – Plac Kaszubski – Portowa – Tadeusza Wendy – Jana z Kolna – Janka Wiśniewskiego – Polska – Bernarda Chrzanowskiego – Tadeusza Wendy – Św. Piotra – Jerzego Waszyngtona – aleja Jana Pawła II – Skwer Kościuszki.

Mapy wszystkich zawodów oraz wizualizacje tras głównych znaleźć można w dedykowanej zakładce.

Zachęcamy do rejestracji i trzymamy kciuki za udane starty. Nieustannie naprzód!