Słychać już dźwięk dzwonka, który oznacza, że jesteśmy na ostatnim okrążeniu. Meta, a właściwie start Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim zbliża się wielkimi krokami. Najwyższy czas, aby dołączyć do imprezy zaplanowanej na 12 i 13 maja. Od piątku (4 maja) można to zrobić w gdyńskim centrum handlowym Riviera (ul. Kazimierza Górskiego 2).


Stanowisko zlokalizowane na parterze, tuż obok fontanny, funkcjonować będzie do piątku, 10 maja w godzinach otwarcia galerii (poniedziałek-sobota 10:00-21:00, niedziela 10:00-20:00). Na stoisku dostępne są pakiety na bieg główny (60 złotych) oraz na marsz nordic walking (40 złotych).

Należy jednak pamiętać, że w Centrum Riviera można zakupić pakiet i od razu zabrać go do domu, ale nie można odebrać pakietu zamówionego drogą elektroniczną.

Po 10 maja pakiety startowe Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim będzie można odebrać w biurze zawodów znajdującym się w hali namiotowej na końcu Skweru Kościuszki:

– 11 maja (piątek) w godzinach 15:00-20:00;

– 12 maja (sobota) w godzinach 8:00-20:00.

Odbiór numerów startowych do biegów młodzieżowych i marszu nordic walking będzie możliwy w sobotę od godziny 8:00 do 30 minut przed danym startem. W dniu 13 maja nie będą wydawane pakiety startowe.

Trasa na medal

Na wszystkich, którzy ukończą zmagania czekać będą wspaniałe pamiątki, które są jednym ze znaków rozpoznawczych gdyńskiego cyklu. Na tegoroczną kolekcję składają się cztery medale zdobione trójwymiarowymi obiektami. Po przekroczeniu linii mety Biegu Europejskiego uczestnicy otrzymają trofeum przedstawiające Gdynia Arenę. Przypomnijmy, że w lutym na finiszujących czekały medale z przedwojennym dworcem kolejowym. Dla najmłodszych uczestników, biorących udział w Biegu Malucha przygotowano medale o tematyce marynistycznej. Tym razem znajdzie się na nich kontenerowiec.

W trosce o pełen komfort oraz zadowolenie biegaczy organizatorzy wzięli pod uwagę ankiety, które w zeszłym roku wypełniali uczestnicy.  Trasy, które miały swoją premierę w 2017 roku, spotkały się z entuzjastyczną oceną, dlatego najbliższy start rozpocznie się na Skwerze Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica” i wieść będzie następującymi ulicami: aleja Jana Pawła II – aleja Topolowa – Bulwar Nadmorski – Józefa Piłsudskiego – Świętojańska – Plac Kaszubski – Portowa – Tadeusza Wendy – Jana z Kolna – Janka Wiśniewskiego – Polska – Bernarda Chrzanowskiego – Tadeusza Wendy – Św. Piotra – Jerzego Waszyngtona – aleja Jana Pawła II – Skwer Kościuszki.

Przeżyjmy to jeszcze raz          

Przed rokiem w Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim wzięło udział 5449 miłośników aktywnego spędzania czasu. Ponad 3800 osób wystartowało w biegu głównym, a najszybszy na 10-kilometrowej trasie okazał się Marek Kowalski (30:40), który skrzętnie wykorzystał nieobecność Tomasza Grycki. Pochodzący z Władysławowa „dominator” gdyńskiego cyklu o swojej klasie udowadniał nie raz, chociażby ostatnio w lutym, podczas biegowych urodzin Gdyni. Wszystko wskazuje jednak na to, że Grycko nie wystartuje w majowej odsłonie Grand Prix, gdyż jego nazwisko nie widnieje na liście zapisanych.

O zwycięstwo powalczyć powinien Kowalski oraz Damian Pieterczyk, który w poprzednim roku stracił do zwycięzcy zaledwie 19 sekund, co dało mu drugą lokatę.

Wśród pań dwanaście miesięcy temu bezkonkurencyjna okazała się Monika Czapiewska (36:13), która o 9 sekund wyprzedziła Małgorzatę Szczerbińską, a o czternaście trzecią na linii mety Katarzynę Pobłocką. 13 maja na starcie zobaczymy prawdopodobnie tylko ostatnią z tej trójki.