Między treningami zawodniczki Basketu odkrywają uroki Gdyni.

Wczoraj nasze koszykarki udały się na niezwykle ciekawą wizytę do Akademii Marynarki Wojennej. Dziewczyny dzięki uprzejmości gospodarzy a w szczególności komandorów Dariusza Żołnieruka, Pawła Pawłowskiego oraz Mirosława Chmielińskiego miały okazję pomanewrować okrętem na symulatorze, posłuchać wykładu w uczelnianym planetarium na temat nieba, przyswoić wiedzę na temat strzelania artyleryjskiego a także zwiedzić okręt podwodny.

– Wizyta w AMW bardzo mi się podobała – mówi Kamila Podgórna. –  Zobaczyłam wiele ciekawych rzeczy takich jak uzbrojenie okrętowe, planetarium i metody astronawigacyjne a symulator łodzi podwodnej zrobił na mnie szczególne wrażenie.

– Bojowe nastawienie jakie nasze zawodniczki pokazały na symulatorach dobrze rokuje przed  czekającymi nas meczami – mówi z kolei trener naszej drużyny Marek Lebiedziński. – Cieszę się, że poznaliśmy bliżej uczelnie tak bardzo związaną z Gdynią  –  miastem, które reprezentujemy na niwie koszykarskiej. Jestem przekonany, że pokaz artyleryjski dobrze wpłynie na „strzelanie” w Lublinie.

Wizyta na uczelni tak bardzo spodobała się naszym koszykarkom, że być może niektóre z nich zostaną studentkami AMW 🙂 Za ten pełen wrażeń dzień serdecznie dziękujemy!

Fot. Krzysztof Miłosz

IMG_7181

IMG_7173