Marie Malone została nowym centrem w Baskecie Gdynia. Zastąpi ona Shawnice Wilson, która nie wróciła z powodów osobistych do zespołu po świątecznej przerwie.

 

Ta 26 letnia zawodniczka o 189 cm wzrostu pochodzi z Virginii i tam też zaczęła swoją karierę uczelnianą w zespole West Virginia Mountaineers. Rozegrała tam jeden sezon i przeniosła się do Hofstra University. Polskim kibicom kobiecej koszykówki jest dobrze znana. Do końca zeszłego roku kalendarzowego była ona najjaśniejszym punktem w zespole z Siedlec. W 13 występach notowała średnio 14.5 punkt na mecz, 8.6 zbiórki i prawie 2 asysty.

Wcześniej Mari występowała z powodzeniem na parkietach ligi izraelskiej (ASA Jerozolima), włoskiej (La Spezii) oraz duńskiej (SISU Kopenhaga).

Marie Malone: „ Jestem bardzo podekscytowana dołączeniem do zespołu Basket Gdynia. Ta drużyna ma bardzo zróżnicowane zawodniczki, zarówno młode jak i starsze. Cieszę się, że będę częścią tej drużyny i liczę, że świetnie się w nią wpasuję. Postaram się pomóc dziewczynom w każdy możliwy sposób. Wierzę, że z tym zespołem wysoko zajdziemy.”

Zawodniczkę będzie można podziwiać podczas naszego najbliższego meczu rozgrywanego z Energą Toruń 4 lutego o godzinie 18:00.

Serdecznie zapraszamy!